10 lekcji do odrobienia od Michelle Obama

Michelle Obama przejdzie do historii. To jedna z najbardziej wyrazistych postaci, które w ostatnich latach pojawiły się w Biały Domu. Była już pierwsza dama USA Michelle Obama jest najbardziej podziwianą przez Amerykanów kobietą .

Michelle zawsze uważała politykę za brudny interes, pełen kompromisów. Mimo że jest wdzięczna za osiem lat w Białym Domu i za szansę, jaką Amerykanie dali jej mężowi, szokuje ją pomysł, by startowała na urząd prezydentki. Mimo że wykorzystała te osiem lat maksymalnie jako pierwsza dama, wdrażając program, którego celem była walka z otyłością dzieci w Ameryce, jest wdzięczna, że to już koniec. Teraz, gdy ta przygoda jest już za nią, może powiedzieć szczerze, jak bardzo ją bolały uwagi jej krytyków, którzy tylko czekali na najdrobniejsze potknięcia jej rodziny, analizowali publicznie każdy fragment jej ciała i wysyłali paparazzi za jej nastoletnimi córkami.

Zebraliśmy 10 lekcji, jakie powinniśmy odrobić od Michelle Obama :

1. Starannie dobieraj partnera

„Barack nie gra w gry – i to jest bardzo ważna cecha. Wybierz kogoś, kto jest w pełni ukształtowany, ponieważ miłość nikogo jeszcze  nie ukształtowała”.

2. Uważaj jednak, aby nie utracić poczucia tożsamości w związku

„Znałam doskonale  umysł i wizję Baracka i doskonale wiedziałam jaki rodzaj życia pragnie. Barack miał pomysł jak wykorzystać swój talent aby pomagać ludziom, a przy tym był bardzo skoncentrowany. Jeśli zakochasz się w takim człowieku, to musisz wiedzieć kim jesteś i co chcesz ty osiągnąć, jak pokierować waszym życiem, abyście oboje byli szczęśliwi. Kiedy już będziesz to wiedzieć, zaczniesz pracę nad sobą”.

3. I nie oczekuj, że związek będzie należał do najłatwiejszych 

„Kiedy rozmawiam z młodymi ludźmi, którzy dopiero co wzięli ślub i zaczynają nową wspólną podróż, zaczynają narzekać już na samym początku.  Wiele osób patrzy na moje małżeństwo jako #relationshipgoals.  Chcą  być jak Michelle i Barack. Ok, powiem ci o Michelle i Baracku … „.

4. Jeśli nie jesteś szczęśliwy w swojej pracy, zmień ją

Michelle mówi, że spotkanie z Barackiem sprawiło, że uświadomiła sobie, że musi zrezygnować z prawa.  „Nie byłam szczęśliwa.  Musiałam w końcu przyznać to sama przed sobą,  co było trudne po zainwestowaniu czasu i pieniędzy. Aby skończyć Harvard, zaciągnęłam dług. Zrezygnowałam i odeszłam, a później spojrzałam moim rodzicom w oczy i powiedziałam, że tego nie czuję”.

5. Nie pozwól, aby strach powstrzymał cię przed osiągnięciem celu

„Uczenie się, jak przezwyciężyć strach lub nauczyć się żyć ze strachem, jest jednym z kluczy do sukcesu i osiągnięciu celu”.

6. Walcz ze swoimi demonami

„Moja rada dla młodych kobiet polega na tym, że musisz zacząć od wyrzucenia złych demonów ze swojej głowy. Pytanie, które zadawałam sobie i wciąż zadaje brzmi: „Czy jestem wystarczająco dobra?” To nas prześladuje, ponieważ wiadomości, które były wysyłane od czasu, kiedy jesteśmy mali, brzmią: „Może nie jesteśmy”. Nie naciskaj zbyt mocno, nie mów za głośno. Więc kiedy chodzisz z tymi demonami w głowie, to pierwsze co musisz zrobić, to zabić te myśli”.

7. Nie zakładaj, że rządzący wiedzą więcej niż ty

„Oto sekret … Byłam przy  podejmowaniu prawdopodobnie każdej ważnej decyzji, o  której można pomyśleć … Obsługiwałam korporacyjne rady, byłam na szczytach G, siedziałem w ONZ. Nie jest to mądre.  Jest wiele rzeczy, które ludzie robią, aby utrzymać swoje miejsca, ponieważ nie chcą dzielić władzy. A jaki jest lepszy sposób na to, niż sprawienie, żebyś myślał, że nie mylisz się? Nie mówię, że nie ma utalentowanych ludzi. Ale jestem tu, aby powiedzieć, że ich pomysły nie są już ekscytujące „.

8.  Używaj  mody

„Moim głównym celem w modzie jest nosić coś, co sprawia, że czuję się dobrze”.

9. Naucz się jak lubić siebie

„To wymaga czasu. To jest proces, szczególnie dla ludzi , którzy mają 20 czy 30 lat. W tym wieku możesz jeszcze  nie polubić siebie, ponieważ nie zbadałaś wystarczająco dużo, nie widziałaś wystarczająco dużo.  Potrzeba czasu.  Musisz wyeliminować ludzi, którzy nie dodają wartości w twoim życiu”.

11. Pozostań pełna nadziei 

„Zmiana nie jest linią prostą.  Myliliśmy się,  że Barack Obama zamierzał wymazać setki lat historii w ciągu ośmiu lat. To niedorzeczne. Pomyśleć, że tak się stanie.  Odchodzenie w przeszłość nie oznacza, że postęp nie był prawdziwy; to po prostu oznacza, że było ciężko. Próbujemy zmienić kulturę, próbujemy przezwyciężyć setki lat rasizmu i segregacji zrodzonych z niewoli i niesprawiedliwości.”

 

admin