Dubrownik- gdzie warto zatrzymać się lub zjeść?

Dubrownik to prawdziwa perełka na turystycznej mapie Chorwacji. Miasto służyło jako plan zdjęciowy wielkich produkcji, w tym Gwiezdnych Wojen czy Gry o tron. Miasto rozciąga się w południowej Dalmacji i uznawany jest za stolicę tego regionu. Jak pisał George Bernard Shaw: „Ci, którzy szukają raju na ziemi, powinni przyjechać do Dubrownika”. I miał rację. Miasto wpisane jest w malowniczy pejzaż skalistego wybrzeża, opadających wprost do morza gór oraz zielonych wysp Lokrum. Nie znajdziemy tutaj wielu plaż — są niewielkie i na ogół kamieniste — ale w zamian za to otrzymamy prawdziwe bogactwa zabytków, niesamowitą architekturę, lokalną kuchnię oraz życie nocne.
Zatem gdzie warto zatrzymać się lub dobrze zjeść? Podpowiadamy!

Gdzie warto zatrzymać się?

Villa Dubrovnik

To najbardziej luksusowy hotel w mieście, z eleganckim minimalistycznym wystrojem i wykwalifikowaną obsługą. Hotel został zbudowany na klifie, a prawie 50 pokoi gościnnych ma okna sięgające od podłogi do sufitu. Śniadanie w Villa Dubrovnik podawane jest na tarasie restauracji z widokiem na Morze Adriatyckie.

Hotel Excelsior

Hotel Excelsior to 106-letni obiekt, który został poddany gruntownej przebudowie w 2017 roku. Usytuowany nad Morzem Adriatyckim, hotel znajduje się w odległości 7 minut spacerem od Bramy Ploče i jest równie odpowiedni dla gości pragnących odkrywać miasto i tych, którzy chcą się całkowicie odprężyć.

Gdzie warto zjeść?

Pjerin

Restauracja Pjerin wyróżniona gwiazdką przewodnika Villa Dubrovnik, oferuje przepiękne widoki na Stare Miasto, eleganckie sztućce i co najważniejsze, niezapomniane śródziemnomorskie menu na kolację, która kończy się trzema bezpłatnymi czekoladkami, z których każda jest delikatnym przysmakiem wartym powolnego delektowania się.

360 Dubrovnik

Elegancka restauracja, wyróżniona gwiazdką przewodnika Michelin, oferuje kuchnię z całego regionu. Menu degustacyjne kosztuje około 130 USD za osobę, w tym bogate wino i deser.

BOWA Dubrovnik

Elegancka restauracja na plaży znajduje się na własnej wyspie, do której można dotrzeć tylko łodzią.

Nishta

Jeśli chodzi o coś lżejszego , Nishta to niepozorna kawiarnia na Starym Mieście, która oferuje zmieniające się codzienne menu wegetariańskie i wegańskie. W menu możemy znaleźć pieprzną zupę pomidorową lub selerową, spaghetti ze słodkimi ziemniakami i carpaccio z buraków.

admin