Jakie produkcje filmowe warto obejrzeć w grudniu?

Grudzień to najbardziej magiczny i wyjątkowy czas w roku, który spędzamy z rodziną i bliskimi. To również świetna okazja, by zorganizować wspólny seans przy jednym z gwiazdkowych filmów, których klimat jest w tych zimowych dniach niezastąpiony.  A więc co warto obejrzeć ? Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

The Long Song

Adaptacja  powieści Andrei Levy The Long Song, osadzonej w ostatnich dniach niewolnictwa na Jamajce i opowiadającej historię młodej zniewolonej kobiety granej przez Tamarę Lawrence.

Wzgórze Królików

Zaniepokojona wizją zbliżającego się niebezpieczeństwa grupa królików opuszcza stado i wyrusza w niebezpieczną podróż, aby znaleźć spokojne miejsce do życia.

Les Misérables 

Adaptacja musicalu na podstawie powieści Victora Hugo. Były więzień, Jean Valjean, dzięki pomocy biskupa zdobywa pozycję i zaczyna pomagać biednym, podczas gdy prześladuje go inspektor Javert.

Luther

„Luther” to serial kryminalno-sensacyjny. W roli głównej występuje Idris Elba, który wcielił się w postać genialnego detektywa. Jego błyskotliwy umysł nie zawsze może uchronić go od zagrożeń związanych z jego pracą. W każdym odcinku tożsamość mordercy znana jest od początku. Fabuła skupia się głównie na pojedynku między gliną a śledzonym, którzy czasami mają więcej wspólnego niż mogliby się tego spodziewać. Twórcą serii jest Neil Cross – uznany powieściopisarz z gatunku „suspensu” i główny scenarzysta dwóch ostatnich serii „Tajniaków”.

 

 

admin