Kto rządzi rynkiem muzycznym?

Już dzisiaj odbędzie się rozdanie nagród Grammy Awards 2018. Jak co roku Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji uhonoruje swoimi statuetkami największe gwiazdy muzyki, które (ich zdaniem) zasłużyły na nagrodę Grammy. Tak zwane muzyczne Oscary, najbardziej prestiżowa nagroda w branży, przyznawane są w 84 kategoriach.

My postanowiliśmy przyjrzeć się liście artystów i odpowiedzieć na pytanie kto obecnie rządzi rynkiem muzycznym. Zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem.

Jay Z 

Po ponad 20 latach spędzonych w branży muzycznej, po 13 albumach solowych i 21 Grammy, po tym, jak w czerwcu został pierwszym hip-hopowym artystą wcielającym się w Hall of Fame, Jay Z w końcu zdobył nominację albumu  roku. W rzeczywistości, album 4:44, zdobył osiem  nominacji  Grammy, więcej niż jakikolwiek inny artysta w tym roku, wliczając w to piosenkę roku (dla tytułu tytułowego albumu) i singiel roku (dla singla „The Story of OJ”). Ale to nie tylko jego muzyczne umiejętności sprawiły, że Jay Z znalazł się na szczycie listy; to także jego wiedza biznesowa.

Foto: Ari Perilstein/Getty Images for Roc Nation

Taylor Swift

Jej szósty album, Reputation , ukazał się dopiero w listopadzie – zbyt późno, by wziąć pod udział  w nominacjach Grammy,  ale album zdominował świat muzyki pop. Jednak mimo, że publiczna fascynacja jej życiem trwa, 28-letnia Swift twierdzi, że wszystko, co dotyczy jej muzyki, zaczyna się od podstaw starej szkoły. „Wciąż robię dużo pracy przygotowawczej zanim przejdę przez drzwi do studia”, mówi i dodaje:  „Myślę, że to jest szkoła pisania piosenek Nashville, która zawsze będzie we mnie głęboko zakorzeniona”

Foto: Mark Davis/Getty Images

admin