Mamy Plan na Miłość!

„Plan na miłość” to więcej niż tylko opowieść o miłosnych przygodach Elsy. Akcja rozgrywa się we współczesnym Paryżu. Na naszych ekranach goszczą więc co chwila zapierające dech w piersiach uroki Stolicy Miłości. Poznajemy szóstkę młodych Paryżan. Główną bohaterką serii jest Elsa (Zita Hanrot), która nie potrafi się pozbierać od dwóch lat po swojej dawnej miłości. Dziewczyna właśnie kończy 30 lat i musiała przeprowadzić się do domu ojca, po tym, jak jej związek Maxem (Guillaume Labbé) się rozpadł. Elsa ma niecodzienne wsparcie w dwóch przyjaciółkach, Emilie (Joséphine Draï) i Charlotte (Sabrina Ouazani). Jedna z nich wpada na pomysł wynajęcia dla Elsy mężczyzny, który pomoże jej ponownie uwierzyć w relacje międzyludzkie.

I chociaż główna bohaterka pozostaje w centrum opowieści przez całą serię, obserwujemy również wiele rodzajów miłości na różnych etapach. Chyba właśnie takie bardzo szczere ukazanie na jak wiele sposobów można to wielkie uczucie budować i rozwijać, jest główną siłą produkcji. Śledzimy związek Emilie z jej chłopakiem Antoinem (Syrus Shahidi) w chwilach tuż przed narodzinami ich pierwszego dziecka. Jesteśmy świadkami rodzącego się uczucia między dwójką znajomych. Jednak to nie tylko o miłość romantyczną tu chodzi. Tematem serii są również relacje między dorosłymi dziećmi a ich rodzicami, często jeszcze pełnymi życia, ale także takimi, którzy potrzebują już pomocy i delikatnego odwrócenia się ról.

Wszyscy znamy schemat komedii romantycznych jednak ten ośmioodcinkowy serial to niemal doskonałe przeniesienie klasyki francuskiego kina romantycznego na wersję serialową.

Jeśli dopadła was jesienna chandra zaproście przyjaciółki na wspólne oglądanie serialu na Netflixie przy lampce wina. Na nowo uwierzycie , że gdzieś czeka na Was na druga połówka !

admin