Matthew Gray Gubler zaprosił nas do swojego świata!

Znacie go jako Dr. Spencera Reida, ekscentrycznego geniusza z „Zabójczych umysłów”, ale co tak naprawdę wiemy o aktorze kryjącym się za tą postacią? Ma jakieś inne talenty oprócz aktorstwa? Okazuje się, że ma, doskonale bowiem sprawdza się również za kamerą, w roli reżysera! Aktor ma na koncie kilka odcinków serialu, w którym sam występuje. Jednak również poza planem Matthew to nie lada osobowość.

Foto: Facebook/MATTHEW GRAY GUBLER

Flare: Na wstępie dziękuję Ci za rozmowę. Więc „Zabójcze Umysły” doczekały się już 12 sezonu, a Ty zagrałeś we wszystkich odcinkach. Jakbyś mógł podsumować pracę nad tym serialem?

Matthew : Wow, to ja Tobie dziękuję! Wiesz, to jest  zabawne pytanie, ponieważ  praca nad tym serialem trwa tak długo, że aż nie widać końca. Bardzo wszyscy zżyliśmy się i śmiało mogę powiedzieć, że staliśmy się dla siebie rodziną. To prawdziwy zaszczyt z nimi pracować. Uwielbiam tych ludzi  i to sprawia, że nadal chcę grać w tym serialu. Fakt, że to robię to przez długi czas jest takie niesamowite.

Flare: Czy pamiętasz swoje pierwsze chwile na planie tego serialu?

Matthew : Absolutnie nic. To był naprawdę był zabawny czas. Kiedy wykonuję tę pracę, czuję się jak inna osoba, która po zakończeniu zdjęć, zapomina o swojej roli i wracam do realnego świata.

Flare: Czy jest osoba, z którą związałeś się najbardziej grając w Zabójczych Umysłach?

Matthew : Nie umiem chyba wymienić jednej osoby. Kiedy pracujesz przez wiele godzin, dni i przez te wszystkie lata, to widujesz cały czas te same osoby częściej  niż własną rodziną. Mógłbym podsumować: Joe Mantegna jest jak mój tata z Los Angeles, Mandy Patinkin jest tak blisko mojego serca, Shermar Moore jest jak mój brat a AJ jak siostra, natomiast Paget prowadziłem do ślubu i jest niesamowitą przyjaciółką. Możesz wierzyć czy nie, ale my naprawdę jesteśmy blisko siebie.

Foto: Fox Life

Flare: Poza byciem aktorem, działasz na wielu płaszczyznach:  piszesz, ilustrujesz, reżyserujesz. Jak to wszystko łączysz?

Matthew : Tak, to trudne. [ Śmiech ] Mógłbym podsumować siebie, jako jedno wielkie niekończące się opowiadanie.  Niezależnie od tego, czy gram, rysuję rysunki, czy reżyseruję, to staram się opowiadać historię i sprawić, że życie ludzi zmieni się na lepsze.

Flare: Mówiąc o zrobieniu czegoś, właśnie zaprojektowałeś torby dla amerykańskiego Czerwonego Krzyża.

Matthew : Połączyłem dwie sprawy : pożyteczną i przyjemną. W ostatnim czasie polubiłem tworzyć ilustracje na koszulki, naklejki czy  nawet guziki, więc nie widziałem problemu z zaprojektowaniem toreb, a Czerwony Krzyż pomaga wszystkim i chciałem im coś podarować. Więc zaprojektowałem torby  „Kocham wszechświat”, mając nadzieję , że przyniesie to korzyści. Robię też te koce dla dzieci, które są chore lub sierotami . Każdy sprzedany koc, sprawi dofinansowanie dziecku w potrzebie. Lubię takie  pomysły, kiedy mogę pomagać innym.

Flare: Jak zareagowali Twoi rodzice, że chcesz być aktorem?
Matthew: Moi rodzice są bardzo wyrozumieli dla mnie [ Śmiech ], a przede wszystkim są najwspanialszymi osobami, jakich znam.
Flare: Twoja mama, Marilyn, jest ranczolem i konsultantem politycznym. Co to znaczy dokładnie?

Matthew : Jest farmerem, i pilnuje  wszystkich interesów, ma genialny umysł do  nieruchomości, a przede wszystkim najmodniejszą mamą. Jest piękną,  siłą kobietą z  natury. Prowadzi ranczo od wielu lat, i to jest coś niesamowitego!

Flare: I tato, John, jest prawnikiem, prawda?

Matthew : Tak zgadza. Jest wspaniałym filarem szczerości i uczciwości. On jest jak Abe Lincoln.

 Flare: Ukończyłeś Tisch School of the Arts z NYU, a kiedy tam byłeś, to zostałeś odkryty przez jedną z najlepszych agencji, która prowadzi kampanie dla Tommy’ego Hilfigera , Marc Jacobs , American Eagle, Kate Spade itd. Jak wspominasz ten czas?

Matthew : Nie wiem do końca, co mam powiedzieć. Jestem wdzięczny za każdą możliwość pracy jaką otrzymałem. Z perspektywy czasu, myślę sobie, że to był dobry czas, bo gdybym nie zgodził się na te propozycje to nie byłbym odkryty przez mojego agenta i nie mógłbym teraz grać i robić tych wszystkich rzeczy . Miałem szczęście i tyle.

Foto: Fox Life

Flare: Jaki aspekt działalności przynosi Ci najwięcej szczęścia?

Matthew : Lubię, jak uśmiechają się ludzie, a w szczególności dzieci. Jestem taki dumny ze wszystkich ról , jakie zagrałem w filmach animowanych  dla dzieci, czyli: Wiewiórki , Scooby Dooczy czy Batman . To ogromna odpowiedzialność, robić coś  co sprzyja kreatywności i wyobraźni.

Flare: A czy chciałbyś mieć  kiedyś dzieci?

Matthew: Pewnie, że tak!

Flare: Jaką radę chciałbyś przekazać swojemu dziecku?

Matthew : Hmm. Bądź wdzięczny za wszystko i dla wszystkich za wszystko, niezależnie od tego, czy  on docenia to. Po prostu ciesz się tym. I nie bądź poważny. Humor jest najważniejszą rzeczą na świecie.

Flare: Reżyseria stała się częścią twojego życia, zarówno w Zabójczych Umysłach, jak i pracując nad teledyskami do The Killers. Dlaczego tak bardzo to lubisz?

Matthew : Kocham reżyserię. Naprawdę to  czuję i wiem, że jestem w odpowiednim miejscu. Jestem naprawdę dumny z tego, co zrobiłem jako reżyser. Każdy odcinek, który reżyserowałem w Zabójczych Umysłach , jest chyba bez zarzutu. [ Śmiech] Jestem jak Kanye West reżyserów. Po prostu to wiem ! I nie mogę się doczekać, aby zrobić więcej filmów i nakręcić więcej rzeczy.

 Flare: Powiedziałeś kiedyś : „Przez  całe  moje życie, czuję się dziwnym , odrębnym człowiekiem, ale jestem też artystą,  który jest nieco szczęśliwszy i mogę dać do zrozumienia innym , że ​​można być dziwnym, a jednocześnie odnosić sukcesy w pracy i w życiu prywatnym. Nie wszyscy muszą nas rozumieć. Nie bójmy się być sobą! Róbmy swoje i bądźmy szczęśliwymi ludźmi”  Myślę, że to jest bardzo uczciwe.
 Matthew : To dobry cytat! Dziękuję Ci! To prawda. To jest moja jedyna nadzieja w wszystkim, czyli powtarzania sobie o byciu szczęśliwym. Nie rozmyślaniu o tym co już wydarzyło się. Na to nie mamy wpływu. Doskonale zdaję sobie sprawę,  że  pracę, która sprawia mi przyjemność i bliskich, których kocham. To wszystko osiągnąłem, bo codziennie powtarzam sobie, że ten dzień będzie szczęśliwy. Może jest to banale, ale będę to powtarzać, każdej napotkanej osobie.

admin

16 Comments

  1. Bardzo ciekawy blog, po raz pierwszy na takim jestem i myślę, ze bym sie odnalazła, dobry aktor, świetnie i przejrzyście wszystko napisane! Pozdrawiam i do następnego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *