Najlepsze filmy grozy na Netflix

Nie ma już powodu, abyś traciła cenne minuty na przeszukiwaniu Netflixa w poszukiwaniu horrorów, które warto obejrzeć. Przynajmniej już nie ma. W związku z tym, że zbliża się Halloween , przygotowałyśmy poręczny przewodnik po najstraszniejszych, najmądrzejszych i najbardziej przerażających filmach jakie zostały wyprodukowane. Oto najlepsze filmy grozy w serwisie Netflix, które warto obejrzeć:

Rytuał

Czwórka dawnych przyjaciół, którzy ostatnio rzadko się widują, wybiera się do Szwecji na wędrówkę po górach – być może ich ostatnią. 

Obecność

Film Jamesa Wana nie próbuje wyznaczać nowych szlaków dla kina grozy, pokazuje natomiast, jak powinien wyglądać rzetelnie zrealizowany współczesny horror. Dobre zdjęcia Johna R. Leonettiego, niezła obsada i reżyserska pokora wobec gatunkowych schematów sprawiają, że „Obecność” wyrasta na jeden z najlepszych hollywoodzkich filmów grozy ostatnich kilkunastu miesięcy.

Friend Request

Popularna nastolatka zaprzyjaźnia się z samotną studentką, która niedługo potem odbiera sobie życie. Wkrótce dziewczyna otrzymuje wiadomość od samobójczyni. 

Dziwak

Aaron odpowiada na ogłoszenie o pracę umierającego Josefa, który chce sfilmować jeden dzień z życia dla nienarodzonego syna. Intencje pracodawcy wzbudzają u zatrudnionego podejrzenia.

47 Meters Down

Cztery młode kobiety nurkują w zatopionym antycznym mieście, nieświadome, iż jest to teren łowiecki śmiertelnie groźnych rekinów. Wkrótce przygoda życia zamienia się w walkę o przetrwanie.

Autopsja Jane Doe

„Każdy ma jakąś tajemnicę. Niektórzy ukrywają ją lepiej od reszty” – powiada grany przez Briana Coksa bohater Autopsji Jane Doe, Tommy Tilden. Starszy pan do spółki z synem Austinem (Emile Hirsch) zarabia na chleb, przeprowadzając sekcje zwłok. W pracy na przemian jest rzeźnikiem, chirurgiem i detektywem. Kiedy trzeba, rozłupie czaszkę i obedrze ze skóry. Kiedy indziej precyzyjnie przebada organy ofiary i zanalizuje najdrobniejsze poszlaki. Wszystko po to, by na końcu sporządzić szczegółowy raport ujawniający przyczyny śmierci denata. Pewnego wieczoru w drzwiach biura staje szeryf z trupem niezidentyfikowanej pięknej dziewczyny. Panowie jeszcze nie domyślają się, że czeka ich najtrudniejsze – i kto wie czy nie ostatnie – wyzwanie w karierze.  

Carrie

„Carrie” to ekranizacja pierwszej powieści amerykańskiego pisarza Stephena Kinga. Margaret White, ortodoksyjna chrześcijanka, po stracie męża samotnie wychowuje siedemnastoletnią córkę Carrie. Matka uważa Carrie za przekleństwo boże, a wszelkie jej wady tłumaczy jako kary boskie, całkowicie negując jakiekolwiek wyjaśnienia naukowe. Kobieta jednak nie wie, że jej córka posiada psychokinetyczną moc zdolną spowodować okrutną tragedię, którą mieszkańcy miasteczka Chamberlain mogą popamiętać do końca życia.

„Zło we mnie”

„Zło we mnie” to film powolnego, celebrowanego tempa. Zamiast wyskakujących co krok diabłów z pudełka dostajemy obezwładniający, narastający niespiesznie nastrój grozy. Kamera Perkinsa rejestruje szaroburą pustkę szkolnych wnętrz, ale regularnie pozbawia nas dostępu do rozstrzygających faktów. Zamiast dawać odpowiedzi, ucieka w cień, w szybkie cięcie montażowe, nieraz zadowala się ujęciem czyjejś reakcji, nie zdradzając, co (kto?) czai się po drugiej stronie osi.

Prawda czy wyzwanie

Uczestnicy gry „Prawda czy wyzwanie” muszą bezwzględnie wykonywać polecenia lub są karani przez nieznaną istotę. 

Opiekunka

Pewnej nocy Cole odkrywa, że jego seksowna opiekunka należy do sekty satanistycznej. Jej członkowie zrobią wszystko, by utrzymać to w tajemnicy. 

admin