Najlepsze miejsca do odwiedzenia na Sycylii

Plaże, słońce, krystalicznie błękitne wody i wiele więcej – opisywanie Sycylii w kilku słowach jest jednocześnie łatwe i prawie niemożliwe. Pełna historii, bogata w kulturę i ulubione miejsce wypoczynku turystów z całego świata, Sycylia jest pełna ukrytych klejnotów i naturalnego piękna.

Różowozłote świątynie w Agrigento, srebrno-czarne lawowe klify Etny, barokowe budynki i place miejskie to tylko niektóre z miejsc, które powinny znaleźć się na liście każdego podróżnika.

Zorganizowaliśmy wycieczkę z przewodnikiem po najbardziej oszałamiających miejscach, jakie ma do zaoferowania Sycylia – od słynnych zabytków po wszystkie absolutnie najlepsze miejsca na Instagramie.

Gotowi do wyjścia? Oto 10 miejsc, których nie można przegapić na wyspie

Caltagirone

Pierwszy przystanek: Qal’at al Ghiran. Jest to arabski termin, od którego pochodzi nazwa miasta Caltagirone, co przekłada się na „fortecę wykonaną z garnków”. Ceramika stała się symbolem Sycylii na całym świecie, barwiąc jej ziemie jak prawdziwy obraz. Najlepszy przykład: wszystkie 142 stopnie Santa Maria del Monte, które są ozdobione pięknymi kafelkami.

Catania

Temperatura często osiąga swój szczyt w ciągu lata, ale Catania oferuje odświeżające rozwiązanie. Kąpiel w San Giovanni Li Cuti, małej nadmorskiej wiosce położonej na wschód od miasta, często jest wypełniona miejscowymi w najcieplejsze dni (jedna z najbardziej znanych plaż otoczona jest portem rybackim).

Marzamemi

Zaledwie kilka kilometrów od najbardziej wysuniętego na południe punktu Włoch znajduje się Marzamemi, jedna z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości na Sycylii. Stare centrum wioski pochodzi z XVIII wieku i obraca się wokół malowniczego placu Piazza Regina Margherita.Małe porty rybackie, kolorowe drewniane łodzie, czerwone pelargonie i rzędy domów rybackich tworzą krajobraz z eksplozją kolorów. Wąskie uliczki prowadzące do turkusowych wód Morza Śródziemnego oferują widoki godne pocztówek.

Noto

Następnym przystankiem na naszej trasie jest Noto, klejnot sztuki barokowej. Będąc tam, koniecznie nagradzaj się pyszną ucztą; miasto serwuje jedne z najlepszych granitów na wyspie, które są podobne do amerykańskiego stożka śnieżnego.

Etna

Ogromna, dynamiczna i witalna Etna, której nie można przegapić. Zachód słońca spoglądający z jednego ze zboczy może pozbawić cię tchu.

Ragusa

Ragusa jest jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych na wyspie. Bogate katedry i ich niekończące się kroki – a dokładnie Santa Maria delle Scale ma 340 – są warte odwiedzenia. Widok z górnego miasta jest niezrównanym widowiskiem: 360-stopniowa wizja umieszczonych domów podzielonych misternymi ulicami, które ożywają oszałamiającą panoramę.

Grammichele

Miasto Grammichele, znane z wyjątkowej architektury, wyróżnia się sześciokątną strukturą. Pamiętaj, aby odwiedzić główny plac, abyś mógł powiedzieć, że wypiłeś kawę w jedynym mieście, które szczyci się racjonalną architekturą we Włoszech, innym niż forteca Palmanova.

Scicli

Jedną z najsłodszych stron Sycylii jest nieodparty wybór zachwycających cukru. Jednym z nich jest owoc Marzorana, którego nie można się oprzeć zarówno wzrokowi, jak i smakowi.

Siracusa

Starożytne greckie ruiny, sady owoców cytrusowych, stoliki w kawiarni i małe uliczki określają miasto, które jest uważane za takie, które naprawdę otacza całe ponadczasowe piękno Sycylii. Pamiętaj, aby udać się do Ortigii, najstarszej części miasta; lokale gastronomiczne, picie i zakupy przyciągają turystów z całego świata.

Taormina

Niepowtarzalnie pachnące kwiaty, turkusowe sprawiają, że Taormina jest idealnym miejscem do zakończenia – i refleksji – nad twoją niesamowitą podróżą.

admin