Miasta, które warto odwiedzić tej jesieni

Jesienią warto wybrać się w podróż do wielu miast europejskich (lecz nie tylko) , które zachwycają zarówno swoją architekturą jak i również krajobrazem. To ostatni moment, by przed zimą zdobyć doświadczenie z kolejnej podróży i być może zainspirować się na kolejną.

Nowy Jork, USA

We wrześniu warto wybrać się na długi weekend do Nowego Jorku. Temperatury utrzymują się na poziomie 20 stopni, a kolory jesiennych liści w Central Parku są spektakularne. Odbywa się także wiele wydarzeń kulturalnych, od festiwalu jazzowego Rockaway Beach po Broadway Week, który trwa od 1 do 14 września i oznacza, że możesz wziąć udział w wielu pokazach Broadway za pół ceny.

Paryż, Francja

Paryż jest najbardziej romantycznym miejscem na wypad do miasta. Owiń się w swetry i wyruszaj na zwiedzanie miasta pieszo. Na jedne z najlepszych miejsc we wrześniu wypróbuj Jardin du Luxembourg i piękny ogród Tulieries. Aby naprawdę złapać liście w całej okazałości, wycieczka łodzią po Sekwanie jest idealna. Jeśli pogoda się zmieni, istnieje wiele kulturalnych miejsc jak wystawa Olga Picasso w Musée Picasso będzie czynna do 3 września, a wystawa Davida Hockneya w Centrum Pompidou do 23 października.

Rzym, Włochy

Wrzesień to idealny czas na wizytę w Rzymie.
Po okresie letnim często można znaleźć tanie oferty lotów i hoteli. Niektóre z naszych ulubionych hoteli, które można sprawdzić w Wiecznym Mieście, to Crossing Condotti, Fortyseven Hotel i Babuini 181, który jest idealnie położony pomiędzy Schodami Hiszpańskimi a Piazza del Popolo.

Fez, Maroko

Dla bardziej słonecznych klimatów wybierz szalenie klimatyczny Fez. Dawna stolica Maroka jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest także domem dla pięknego Palais Amani, inspirowanego art deco hotelu z 15 apartamentami i sypialniami, piwnicą z łaźnią turecką i bujnym ogrodem wypełnionym zapachem drzew pomarańczowych i śpiewem ptaków.
Zarezerwuj czterodniową wyprawę na gotowanie, podczas której udasz się na zwiedzanie suku z szefem hotelu, aby kupić składniki, oraz dwugodzinną demonstrację gotowania.

Barcelona, Hiszpania

Na przesiąkniętą słońcem gorącą Barcelonę tłumy się uspokoiły, temperatura jest idealna i mnóstwo się dzieje. Wróć na plażę Barceloneta, aby uzupełnić opaleniznę, odwiedź Museu Picasso i odbierz świeże produkty z Mercat de la Boqueria na obfity piknik.

Kyoto, Japonia

Podczas gdy Japonia jest prawdopodobnie najbardziej znana z sezonu wiśniowego na wiosnę, jesień jest równie ładna.

Galway, Irlandia

Galway ożywa na corocznym słynnym festiwalu Oyster and Seafood. Od piątku 22 do niedzieli 24 września jest wszystko, co można sobie wyobrazić, od World Oyster Opening Championship po szlaki z owocami morza.
Festiwal jest najdłużej działającym festiwalem ostryg na świecie i ma mnóstwo pokazów gotowania na żywo, parady w stylu Mardi Gras i wspaniałe występy muzyczne na żywo przez cały weekend.
Jest też płynący szampan i doskonały kremowy irlandzki stout na dłoni, aby zmyć ostrygi.

Pula, Chorwacja

Miasto jest idealne na wycieczkę po mieście, plażę i najlepsze święta. Od 7 do 10 września Outlook Festival ma idylliczną scenerię w opuszczonym XIX-wiecznym forcie Punta Christo i oferuje ogromną ilość różnych utworów muzycznych do słuchania, od hip hopu po grime, reggae i sporo techno.

Porto, Portugalia

Na cieplejsze wieczory i spokojne wieczory Porto to idealne miejsce na romantyczny weekend.
Jeśli masz ograniczony budżet, to masz wiele szczęścia, bowiem we wrześniu znajdziesz mnóstwo bezpłatnych rzeczy do zrobienia w mieście. Niedzielne sesje w Porto to trochę marzenie, które odbywają się w Passeio Alegre. Można tam posłuchać muzyki na żywo i DJ-a. Jest także bezpłatny koncert w modnej Alei Aliantów 9 i 10 września o 22:00 oraz festiwal książki od 2 do 18 września w Palácio de Cristal.
Można również oczywiście zrezygnować z kultury i udać się na niektóre z plaż w Porto, takich jak Luz i Ingleses Beach, i spróbować pysznych słodkich pata de nata z lokalnych kawiarni.

admin