Opowiadamy o czym tak naprawdę jest film „Nie otwieraj oczu”

„Nie otwieraj oczu” to nowa produkcja Netflix, która wzbudza wielkie emocje.  Film opowiada o tajemniczej sile, która dziesiątkuje światową populację i pewna jest tylko jedna rzecz — gdy to zobaczysz, odbierzesz sobie życie. W tej sytuacji Malorie mierzy się z nieznanym, próbując przy tym ocalić w sobie miłość i nadzieję. Wkrótce musi uciekać z dwójką dzieci w dół zdradliwej rzeki do jedynego miejsca mogącego zapewnić im schronienie. Jednak aby mieć szansę na przeżycie, uciekinierzy muszą odbyć całą dwudniową podróż z zasłoniętymi oczami.

foto: netflix

Film jest na tyle zawiły, że postanowiliśmy odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania :

Jak zaczęły się masowe samobójstwa?

Na początku filmu, widzowie są wprowadzeni,  że masowe samobójstwa były powszechne w Europie i Rosji. Niestety nie jest jasne o tym, gdzie, dlaczego i jak zaczęła się zaraza.

Skąd pochodzą te potwory?

Prawdopodobnie zostały stworzone przez szalonego naukowca.

Jak to się stało, że Malorie nie chciała się zabić, kiedy patrzyła na  swoją siostrą Jessicą, która była już opętana?

Po tym, jak siostra Malorii, Jessica celowo spowodowała awarię i wywróciła  samochód, Jessica wyczołgała się z samochodu i spojrzała na siostrę, zanim przeszła przed jadącym autobusem. Dlaczego Malorie nie był wtedy opętany. Hmmmm

foto: netflix

Jak, u licha, Malorie uciekła z wypadku samochodowego tylko z powodu rany na rękach i braku krwi na twarzy?

Kiedy Malorie wyczołgała się z uszkodzonego pojazdu, jedyną częścią jej ciała z widocznymi uszkodzeniami były jej dłonie. Widzowie nic innego nie mogli zobaczyć.

Dlaczego Lydia zadzwoniła do swojej mamy, zanim umarła? Czy dusza osoby wpływa na to, jak umierają?

Zanim weszła do płonącego samochodu, Lydia zawołała do swojej dawno zmarłej matki mówiąc: „Proszę, nie idź”. Czy zmiana kształtu potwora zależy od ofiary? Czy coś się stało między Lydią i jej matką, która w jakiś sposób wiąże się z płomieniami? Tego widzowie niestety nie mogą dowiedzieć się z fabuły.

Jaka jest historia wszystkich postaci ukrytych w domu Grega?

Każdy z nich uniknął chaosu, który panuje w mieście. Jednak nie wiemy dlaczego.

Czy istnieje powód, dla którego ci konkretni ludzie uniknęli tajemniczej istoty?

W każdej tej osobie jest coś specjalnego, co ich chroni. Ale co to jest? Nie wiemy.

foto: netflix

Jak wyglądają te stworzenia?

Kiedy Gary wszedł do domu, zaczął rysować wariacje ciemnego stworzenia. Prawdopodobnie to właśnie tak wyglądają te stworzenia.

Ptaki oszalały, gdy Fish Fingers próbował wejść do supermarketu. Czy mogły wykryć, kto był opętany?

Gdy załoga wybrała się do supermarketu, aby zaopatrzyć się w żywność, pracownik o nazwie Fish Fingers (który najwyraźniej był chory psychicznie) próbował wejść do sklepu od tylnych drzwi. Ptaki zaczęły głośno ćwierkać i szaleńczo ruszać się w klatce. Być może wtedy wyczuły, że jest potworem.

Dlaczego Malorie nazwał dzieci Chłopcem i Dziewczynką zamiast dawać im własne imiona?

Malorie sądziła, że bezpieczniej będzie  nie nadawać im imion. Bała się, że jeśli to zrobi, a ktoś je zawała to zabiją się.

foto: netflix

Gdzie niewidomi w lesie dostają jedzenie, ubrania i zapasy, skoro nie mogą opuścić tego kompleksu?

Film zakończył się  sceną, gdzie Malorie i jej dzieci  przyjęto do szkoły dla niewidomych z dużą grupą ocalałych.  Być może  mieli oni zgromadzone zapasy i wystarczyły dla wszystkich

Czy dziewczyna kiedykolwiek wybaczy Mallory’emu za oczywistą chęć poświęcenia jej?

Malorie wyraźnie żywiła złe uczucia w stosunku do Dziewczyny – i chciała, by zaryzykowała ujrzenie potwora, który poruszał się po łodzi – prawdopodobnie dlatego, że jej matka, Olimpia, była przyczyną wielu śmierci, które miały miejsce w domu Grega.

foto: netflix

foto: netflix

foto: netflix

foto: netflix

foto: netflix

foto: netflix

foto: netflix

foto: netflix

foto: netflix

foto: netflix

 

admin