Outlander : nowy rozdział Claire i Jamiego

W serialu „Outlander” podążamy za losami Claire Randall, zamężnej sanitariuszki wojennej, która w 1945 roku w tajemniczy sposób zostaje przeniesiona do roku 1743. Asymilacja w nowym otoczeniu nie jest dla Claire łatwa. Zostaje zmuszona do poślubienia Jamiego Frasera, młodego, szlachetnego i romantycznego szkockiego wojownika. Pomiędzy dwójką bohaterów rodzi się jednak uczucie, co sprawia, że Claire czuje się rozdarta pomiędzy dwóch całkowicie odmiennych mężczyzn w dwóch różnych światach.

Foto:Aimee Spinks/Courtesy of Starz

Sezon trzeci „Outlandera” to nowy rozdział historii Claire i Jamiego – i to taki, w którym na twórców oraz aktorów czeka wiele wyzwań. Jak zapewne pamiętają fani serialu, w finałowych minutach ostatniego odcinka drugiej serii w trakcie bitwy o Culloden, Jamie przekonuje Claire , aby przeniosła się do przyszłości i tym samym ocaliła siebie oraz ich dziecko.
Po tym wydarzeniu następuje przeskok czasowy ( dwadzieścia lat). Główna bohaterka wraca do Szkocji i dowiaduje się, że jej ukochany przeżył bitwę pod Culloden. Claire postanawia wrócić i odnaleźć Jamiego- co w tym wypadku oznacza ponowne przeniesienie się w czasie. Scenarzyści będą musieli więc nie tylko ukazać spotkanie bohaterów po latach czy ich przyszłe losy pary, ale również ukazać ich życie podczas dekad, jakie minęły od ich ostatniego spotkania.

Foto:Aimee Spinks/Courtesy of Starz

Sercem cyklu Dainy Gabaldon jest skomplikowany związek pomiędzy dwójką głównych bohaterów – po latach Jamie i Claire muszą odnaleźć się na nowo. „Jednym z najciekawszych wątków jest ponowne spotkanie Claire i Jamiego – ci bohaterowie właściwie poznają się na nowo i zakochują się w sobie po raz drugi”- mówi Balfe i dodaje : ” Prawdopodobnie przez ostatnie 20 lat ta dwójka żyła wspomnieniami i  idealizowała drugą osobę. Kiedy ponownie spotkają się, będą zmuszeni do zniszczenia wspomnienia. Strasznie podoba się mi to. Nie można przecież kochać „ducha” , a po tych wszystkich latach wydaje się, że Claire jest zakochana w dawnym Jamiem , a on w dawnej Claire. A ci bohaterowie są teraz zupełnie innymi ludźmi”.

Foto:Aimee Spinks/Courtesy of Starz

„Outlander” całkiem nieźle portretuje Amerykę z końcówki lat 40.; Amerykę, która patrzy w przyszłość i oferuje wiele możliwości dla każdego, komu chce się ruszyć palcem, a jednocześnie zamyka swoje kobiety w domach, sprowadzając je do roli żon, matek i pomocy domowych. Widać, jak w Claire wszystko się buntuje, a jednocześnie nie ma ona zbyt wielu opcji.

Foto:Aimee Spinks/Courtesy of Starz

 

 

admin

11 Comments

  1. Nigdy nie słyszałam o tym serialu, lubię taka tematykę więc z chęci bym zerknęła 😉
    Pozdrawiam !
    moda-naszym-swiatem.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *