Poturbowana Sarah Jessica Parker w drugim sezonie Rozwodu

W serialu „Rozwód”, jak w wielu współczesnych komediodramatach, poznajemy dwoje rozbitków życiowych, których perypetie mają trochę bawić, trochę zmuszać do myślenia, ale przede wszystkim stanowić mniej lub bardziej wierne odbicie prawdziwego życia. Frances (Sarah Jessica Parker) to kobieta w okolicach pięćdziesiątki, która dwie dekady temu mogła być jak Carrie Bradshaw.

Teoretycznie  serial HBO zawiera wszystkie elementy składowe inteligentnego serialu dla dorosłej widowni, w którym więcej jest goryczy niż powodów do śmiechu. Tematyki rozwodowej jeszcze nie wyeksploatowano do reszty na małym ekranie, więc to nie jest kolejny serial „o tym samym”. Bohaterowie są niedoskonali, poturbowani przez życie i nieszczególnie szczęśliwi, czyli zgodni z podstawowym założeniem serialowego komediodramatu. Absurdalne sytuacje następują jedna po drugiej, Frances, Robert i ich znajomi przerzucają się ostrymi tekstami, we wszystkim widać pomysł.

Drugi sezon serialu komediowego pokazuje dalsze losy rozwiedzionych małżonków, którzy starają się ułożyć swoje życie na nowo. Laureatka czterech Złotych Globów Sarah Jessica Parker powraca do HBO w słodko-gorzkim serialu komediowym, opowiadającym o małżeństwie z wieloletnim stażem, które zdecydowało się rozwieść. Rozstanie nie było jednak łatwe. Para przez dłuższy czas nie mogła się porozumieć. W końcu udało im się podpisać papiery rozwodowe. Teraz każde z nich stara się na nowo ułożyć swoje życie.

My zachęcamy do obejrzenia wywiadu , którego Sarah Jessicy Parker  udzieliła dla New York Timesa

admin