Poznajcie Chrissy Metz, bohaterkę serialu „Tacy Jesteśmy”

Chrissy Metz  doskonale wie, dlaczego ją rozpoznajesz. Postać,  którą zagrała – Kate Pearson  w serialu „Tacy Jesteśmy”  jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych w serialu, a dokładniej przez  rozmiar  „plus size” jaki nosi, co uchodzi za  rzadkość w produkcjach serialowych . W najnowszym sezonie, który możesz oglądać na kanale FOX , zobaczysz  jak Kate lawiruje wśród miłosnych uniesień a z drugiej strony przeżywa rodzinny melodramat. Jednak większa część fabuły skupia się na wysiłkach zmierzających do utraty wagi.

A co myśli Chrissy o swojej wadze? Metz nawet nie wie, ile waży. „Nie martwię się liczbami”, i dodaje „To kompletnie do mnie nie pasuje, całe to zamartwianie.” Jedzenie było utożsamiane z miłością, podobnie jak grillowane kanapki z serem, które robiła jej babcia , kiedy  wracała ze szkoły. Jednak jedzenie i wygląd stał się dla Chrissy wrogiem. Kiedy miała  11 lat i była pulchna, mama zapisała ją do Weight Watchers. „Nie mogę powiedzieć, ile razy próbowałem schudnąć”, wspomina , która opisuje siebie w różnych momentach, jako dziewczynkę „plus-size” czy „big gril”.  W gimnazjum w Gainesville na Florydzie Chrissy była prześladowana z powodu swojego rozmiaru a w szkole średniej była chłopczycą, która myślała o pójściu do szkoły artystycznej.  Jednak  rzeczywistość okazała się trudniejsza jak myślała i  po studiach rozpoczęła pracę jako nauczycielka w przedszkolu.

Pewnego dnia, kiedy Chrissy  miała  20 lat, zabrała swoją siostrę Morgan na przesłuchanie. Z początku miała nie brać udziału w nim, ale za namową organizatorów wypełniła papiery i przystąpiła do castingu śpiewając piosenkę „Beautiful” Christiny Aguilery. Następnego dnia producent zadzwonił do niej do  domu aby zaproponować podpisanie kontraktu z siostrą na modelkę i zabrać Metz do Los Angeles na przesłuchanie.  Po kilku miesiącach zgodziła się na propozycję i wyjechała  do Kalifornii  wraz z innymi dzieciakami. Jako najstarsza z grupy, stała się de facto asystentem swojego menedżera, zabierając dzieci na przesłuchania, podróżując tam i z powrotem między Kalifornią a Florydą przez następne kilka lat, aż w końcu przeniosła się do Los Angeles na dobre w 2006 roku. Jej agent potrzebował prawdziwego asystenta i  zachęcał ją do podjęcia pracy, a ona myślała że  to niesprawiedliwe,  bo nie przyjechała tu po to. Pomimo wielu wątpliwości podjęła pracę i  sama została agentką a aktorstwo stało się jej hobby. „Po prostu nie było ról dla mnie” – wspomina i dodaje „Chodziłam na przesłuchania raz w roku. A jeśli zapraszali mnie częściej to okazywało się, że jestem największą kobietą”. To wszystko było tak przygnębiające, że Chrissy  przytyła  100 kilogramów w ciągu dwudziestu lat. „Zajadałam swoje uczucie  – zarówno  kiedy byłam szczęśliwa , a także kiedy byłam smutna” wspomina. Podczas swoich trzydziestych urodzin Metz  pomyliła atak paniki z atakiem serca i wylądowała w szpitalu . Po jej „załamaniu nerwowym” Chrissy zgodziła się pójść na kilka sesji z terapeutą, ale  jak sama twierdzi to nie terapia jej pomogła, lecz modlitwa.

Po wielu niepowodzeniach Chrissy otrzymała propozycję zagrania w serialu „Tacy Jesteśmy”. Metz przeczytała scenariusz i zgodziła się wziąć udział w castingu, gdzie  dotarła aż do finału, wraz z czterema innymi aktorkami. Jednak, jej odczucia po przesłuchaniu nie były zbyt optymistyczne, o czym poinformowała swojego agenta, że ma dosyć i rezygnuje z castingów. Chwilę później otrzymała telefon od producenta serialu, że tylko ją biorą pod uwagę i musi zgodzić się przyjąć rolę Kate. Główną fabułą serialu jest zarówno  życie uczuciowe Kate jak i nieustająca walka z wagą, pomimo że jej bardzo atrakcyjną kobietą. „Cieszę się, że moja bohaterka przedstawiona jest w taki sposób. Jest to ogromna zmiana , bo w wielu projektach „grubaska” nie jest atrakcyjną dziewczyną i nikt nie chce z nią umawiać się”

Jeśli chodzi o relacje w prawdziwym życiu, Chrissy przypisuje sobie za sukces pewność siebie. Niektórzy mężczyźni lubią ją ze względu na jej wagę . Przez ostatnie kilka  miesięcy  spotyka się  z Josh’em Stancilem, operatorem serialu „Tacy Jesteśmy”.  „To było bardzo nieoczekiwane” – mówi. „Moim priorytetem była moja praca i nie myślałam, żeby wtedy  zakochiwać się. Jednak Josh zaproponował nawet, że popracuje nad kolejnym serialem, tylko po to abym umówiła się z nim”

W wielu wywiadach Metz można przeczytać, że nie do końca umie zrozumieć  hollywoodzką definicję pożądania.  „Rozmiar nie jest równoznaczny z pięknem, nie rozumiem, dlaczego to jest coś o czym wszyscy marzą … Cóż, robimy  to chyba , ponieważ media wmawiają nam, że szczupła sylwetka jest piękna, ale czy to jest prawda? Myślę, że ludzie są nieszczęśliwi jeśli wszystkiemu sobie odmawiają. Co w tym złego?  Miałam współlokatorki , które były szczupłymi  dziewczynami i ciągle pracowały nad sylwetką, ale jednocześnie były przy tym bardzo nieszczęśliwe. Pewnie, chcę schudnąć, ale nie dlatego, że ktoś mi to mówi”.  Chrissy nie myśli co prawda o operacji zmniejszenia żołądka, ale stara się jeść posiłki zrównoważone, co ma być łagodniejszym podejściem do diety.

Serial „Tacy Jesteśmy”  odniósł spektakularny sukces a Chrissy próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości  „Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, ile pieniędzy trzeba wydać: stylizacja, reklama,  wynagrodzenie menedżera i agenta. To wielka zmiana” mówi nam, ale jak sama twierdzi ta rola pojawiła się w ostatnim momencie i teraz nie chce z niczego rezygnować. Zwyczajnie stara się z wszystkiego cieszyć. Jej marzeniem jest zagrać w komedii romantycznej i ma  nadzieję, że któregoś dnia, świat będzie gotowy  aby obejrzeć film, gdzie główną bohaterkę, która jest grubaską.

Serial można oglądać w soboty od godz. 20:00 na kanale FOX

admin