Relacja z czerwonego dywanu z gali oscarowej

Jubileuszowa 90. oscarowa gala przeszła do historii. Najlepszym filmem roku został „Kształt wody” w reżyserii Guillermo Del Toro. Sam Del Toro otrzymał statuetkę dla najlepszego reżysera, a jego film zdobył w sumie cztery Oscary. Jest to pierwszy w historii obraz science-fiction z najważniejszą statuetką. Polsko-brytyjska produkcja „Twój Vincent” przegrała z disneyowskim „Coco”.

Kwestia skandali seksualnych, jakie wstrząsnęły Hollywood w ostatnich miesiącach, została w zasadzie przemilczana. Producenci wyrazili solidarność z ruchami Time’s Up czy #MeToo w krótkim materiale wideo, w którym złożono hołd filmowcom reprezentującym mniejszości etniczne i seksualne.

„Myślicie, że Oscary stały się zbyt czarne?” Jednym z ciekawszych momentów gali było pojawienie się na scenie aktorek Tiffany Haddish i Mayi Rudolph. Trzymały swoje buty w dłoniach, tłumaczyły, że są już zmęczone. Potem zaczęły żartować. Po ich wystąpieniu w mediach społecznościowych pojawił się apel, by to właśnie one prowadziły kolejną oscarową galę. – Wiem, co myślicie – mówiła Haddish. – Myślicie, że Oscary stały się zbyt czarne? Nie przejmujcie się. Za kulisami jest cała rzesza białych ludzi, gotowych do wyjścia – dodała.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z czerwonego dywanu:

 

admin