Serial „Chirurdzy” wtedy i dziś

Serial „Chirurdzy”  jest mieszanką dramatu, komedii i filmu obyczajowego. Opowiada o życiu zawodowym i prywatnym grupy młodych lekarzy, pracujących na oddziale chirurgii w jednym ze szpitali w Seattle. Mimo nieustannego boju o ciekawe przypadki medyczne i miejsce przy stole operacyjnym w charakterze asystentów potrafią nawiązać między sobą znajomości, a nawet przyjaźnie. Razem przeżywają sukcesy oraz porażki i to nie tylko te zawodowe. Dodatkowo każdy z bohaterów ma swoje tajemnice, które ujawniają się z czasem.

Foto: FRANK OCKENFELS/ABC/GETTY IMAGES

Chirurdzy w bardzo udany sposób uczcili trzysetny odcinek swojego serialu. Sięgnęli do własnych korzeni, podając tradycyjne formy w nieco odświeżonym schemacie. Wyłapanie wszystkich subtelnych nawiązań do przeszłości produkcji jest niczym swoistego rodzaju gra dla fanów, którzy mogą czerpać z tego niekłamaną przyjemność. Nie ma co się oszukiwać – dla nowych widzów  w gruncie rzeczy ten odcinek niczym się nie wyróżnia. Jednak dla długoletnich fanów stanowi jeden z najlepszych, jakie przydarzyły się serialowi.

Świętując tak imponującą liczbę odcinków, postanowiliśmy  powspominać najważniejsze postaci, które do tej pory gościły na ekranie.

Meredith Grey (Ellen Pompeo)

admin