Sprawdzamy, jakie trendy modowe panowały w filmie „Pewnego razu… w Hollywood”

Akcja filmu „Pewnego razu… w Hollywood” („Once Upon a Time… in Hollywood”) rozgrywa się w 1969 roku. Film opowiada o losach aktora serialowego Ricka Daltona oraz jego przyjaciela, kaskadera i asystenta Cliffa Bootha. Mężczyźni próbują odnaleźć się w Hollywood, które zmieniło się od czasu ich młodości. Marzą, by zaprzyjaźnić się z mieszkającymi w sąsiedztwie Sharon Tate i Romanem Polańskim.

Jest to dziewiąty i być może ostatni film w karierze Quentina Tarantino. W obsadzie plejada gwiazd: Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie i… Rafał Zawierucha! Film wzbudza wiele sprzecznych odczuć, w tym nie brakuje krytyki córki Bruce’a Lee oraz oburzenie żony Romana Polańskiego.

My jednak postawiliśmy skoncentrować się na trendach modowych, które panowały w latach 60 – tych, a zostały wyłapane przez kostiumografa Arianne Phillips, która pracowała przy tym filmie.

Dynamiczny duet

Brad Pitt pojawia się po raz pierwszy jako kaskader Ricka i najlepszy przyjaciel Cliffa w stylizacji jeansowej , natomiast Dicaprio, jako nieco bardziej wybredna gwiazda , ma na sobie skórzaną kurtkę i golf w jednym z ulubionych kolorów – słonecznym kolorze.

FOTO: ANDREW COOPER/COLUMBIA

Impreza Playboya

Impreza w rezydencji Playboya wymaga niewielkiego dwuczęściowego stroju, który pozwala na wszelkie ruchy w tańcu – najlepiej w oszałamiającym jasnym odcieniu.

FOTO: ANDREW COOPER/COLUMBIA

Podstawa to czuć się pewnie!

Jasnożółta hawajska koszula Cliffa nie pozostaje niezauważona, gdy przymierza ścieżki z nowymi znajomymi, którzy są zdecydowanie bardziej kontrkulturowi niż on.

FOTO:ANDREW COOPER/COLUMBIA

Ach, ten luksus

Jaki jest sens bycia gwiazdą filmową, jeśli nie możesz odpoczywać w domu na wzgórzach, ozdobionego wyłącznie własnymi plakatami filmowymi, w satynowym szlafroku?

FOTO: ANDREW COOPER/COLUMBIA

Otulona w pytonie…

Czyż taka stylizacja nie krzyczy sama aby ją skopiować???

FOTO: ANDREW COOPER/COLUMBIA

Relaks , czyli….

Rick, rozważa trajektorię swojej kariery w frędzlowej marynarce (chyba że czeka tylko na wyschnięcie kleju do wąsów).

FOTO: ANDREW COOPER/COLUMBIA

Mała księżniczka

Julia Butters ma małą, ale niezapomnianą rolę, a możemy ją zobaczyć niezapomnianej żółtej sukience preriową.

FOTO: ANDREW COOPER/COLUMBIA

Jedyny w swoim rodzaju

W swoim ostatnim filmie Luke Perry gra aktora, który dzieli scenę z Rickiem – a przy okazji ma naprawdę zniewalający kapelusz z wzorem w lamparta.

FOTO: ANDREW COOPER/COLUMBIA

Moment gwiazdy

Czy jest lepszy sposób na spędzenie dnia niż obejrzenie własnego filmu? Sharon ma właśnie taki plan, wybierając stylizację z czarnym topem z długimi rękawami i idealną białą minispódniczkę z dopasowanymi butami.

FOTO: ANDREW COOPER/COLUMBIA

Letnie wibracje

Wszystkie stylizacje Cliffa są eleganckie ale i proste. Lądując w LA ma na sobie białą kurtkę i białe spodnie , a całość dopełnia czarna koszula.

FOTO: ANDREW COOPER/COLUMBIA

admin