Taylor Swift jakiej nie znamy

Taylor Swift zaczynała jako nastolatka zafascynowana country, która nie rozstawała się ze swoją gitarą i śpiewała piosenki o miłości. Przy kolejnych płytach jej wizerunek coraz bardziej ewoluował, to samo stało się też z brzmieniem jej muzyki. Nie zmieniała się jedynie tematyka jej utworów, tyle że dotyczyły one jej coraz sławniejszych partnerów. Wreszcie dziennikarze okrzyknęli ją „seryjną randkowiczką”, a cały świat zaczęło interesować jedno: o kim śpiewa? „Blank Space” z płyty „1989” napisała z perspektywy osoby całkowicie wykreowanej przez media. Na „Reputation” przestała żartować i skupiła się właśnie na tej postaci. Dobrze wie, że „poznajemy tylko tę wersję ludzi, którą zdecydują się nam pokazać”.

Taylor dała nam to, czego chcieliśmy. Pokazała się jako kobieta, którą w niej widzieliśmy. Mściwa, szalona, kochliwa, okrutna, pozbawiona skrupułów. Ile w tym wszystkim prawdy? Na to pytanie trudno będzie znaleźć odpowiedź, ale pewne jest jedno: „Reputation” pobije wszelkie rekordy sprzedaży, tak jak poprzednie wydawnictwa wokalistki. A co do jej wizerunku… „Nie będzie dalszych wyjaśnień. Będzie się liczyła tylko reputacja”

W jednym z wywiadów Taylor Swift postanowiła opowiedzieć trochę więcej o sobie, niż to zwykle bywało. Co powiedziała o sobie?

1. „Moją szczęśliwą liczbą jest 13, ale uważam też, że liczba  31 jest dla mnie  szczęśliwa, ponieważ ma cyfry z liczby 13. Inne szczęśliwe liczby dla mnie to 89, 26 i 39”

2. „Zazwyczaj chodziłam ubrana  do szkoły w bluzę i spodnie dresowe Victoria’s Secret w kolorze różowym”

3. „Kiedy byłam dzieckiem, trzymałem kraby pustelniki jako zwierzątka domowe”

4. „Rozmawiam z mamą przez telefon mniej więcej trzy razy dziennie”

5. „Noszę czerwoną szminkę prawie codziennie w okresie letnim”

6. „Moimi ulubionymi kolorami są : musztardowy, ciemnozielony i granatowy”

7. „Moje koty mają przezwiska: Olivia’s to „Dibbles”, a Meredith to „MerBear”.

8. „Nigdy nie złamałam kości, z wyjątkiem mojego małego palca, ale to się nie liczy, bo nie miałam gipsu”

9. „Nie mogę oglądać Pocahontas, ponieważ cały czas płaczę”

10. „Byłam druhną na weselu mojej najlepszej przyjaciółki z dzieciństwa, Britany i przepłakałam pół wesela ze szczęścia”

11. „Moim ulubionym kamieniem jest opal, ponieważ pewnego dnia  byłam zastraszana w szkole, wtedy moja mama zabrała mnie do TJ Maxx po szkole, aby przyjrzeć się biżuterii z opalem.  Sprawiło mi to wiele radości. Nigdy nie jej kupiłyśmy, tylko oglądałyśmy”

12. „Mogę oglądać Dateline non stop”

13. „Kiedy w telewizji leci zapowiedź  horroru, to muszę ją wyciszyć. Nie mogę tego znieść”

14. „Jestem wielką fanką kanałów telewizyjnych Food Network i HGTV. Uwielbiam Fixer Upper i Barefoot Contessa”

15. „W pełni zdaję sobie sprawę, że młodość i sława nie trwają wiecznie, więc wykorzystuję to najlepiej każdego dnia”

16. „Napisałam „I Knew You Were Trouble” na fortepianie i pierwotnie wyobrażałam sobie ten utwór,  jako powolną balladę”

17. „Miałam kiedyś mopsa o imieniu Nelly. Nazwałam go tak, ponieważ bardzo lubiłam rapera Nelly. Kiedy grałam z Nelly na mojej trasie, nie przyznałam się do tego. Doszłam do wniosku, że może to źle odebrać”

18. „Najlepszy czas jaki spędziłam w ostatnim czasie, to z moją przyjaciółką  Abigail, siedząc w w jej pokoju, rozmawialiśmy a napoleońskich głosach Dynamite i jadłyśmy rurki z ciasta francuskiego”

 

admin