Wizażystka gwiazd Pati Dubroff o poszukiwaniu inspiracji, trendach jesiennych i jej ulubionym produkcie

Za każdym nieskazitelnym wyglądem na czerwonym dywanie lub selfie na Instagramie stoi utalentowany charakteryzator. A jeśli patrzysz na twarze takich gwiazd jak Margot Robbie, Priyanki Chopra, Gwyneth Paltrow, Rosie Huntington-Whitely czy Gigi Hadid , to musisz wiedzieć, że tą makijażystką jest Pati Dubroff, która jest odpowiedzialna za najbardziej kultowy wygląd w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Pati zdradza nam jak poszukuje trendy , co będzie modne w sezonie jesień-zima, jak dobierać produkty do makijażu a przede wszystkim jak dbać o cerę.

Jak pracować ze swoimi klientami, aby osiągnąć określony wygląd?

„W przypadku Festiwalu Filmowego w Wenecji z Laurą [Dern] stylistka przesłała mi zdjęcie sukni, a ja później starałam się przedyskutować z Laurą, co o tym myślę. Wysyłam do wszystkich też zdjęcia z inspiracjami, tak aby każdy wiedział co mam na myśli. Wszystko oparte jest na współpracy, a ja muszę być przygotowana na wszelkie zmiany. Nie ma jednej drogi. Staram się zobaczyć zdjęcia sukienki i staram się zrozumieć, co to za wydarzenie. Zadaje mnóstwo pytań jak: kto pojawi się na wydarzeniu, z kim będziesz widzieć się, co będziesz tam robić. Robię to wszystko ponieważ, wszystko musi być zgrane pod każdym względem”

W poszukiwaniu inspiracji

„Staram się nie patrzeć zbytnio na Instagram. To brzmi trochę banalnie, ale jestem dziewczyną, która uwielbia obcować z naturą. Zawsze szukam inspiracji podczas podróży czy podczas wakacji. Ostatnio byłam we Włoszech i tam zobaczyłam niesamowity pomarańczowy mech, który wyrastał na skale. Był jasnopomarańczowy i miał szaro-zieloną podstawę skalną z trzaskami pomarańczowego mchu. Nie mam pojęcia jak nazywał się, ale był piękny. Zrobiłem kilka zdjęć i to była jedna z inspiracji do makijażu Margot podczas premiery do filmu „Pewnego razu w Hollywood”. Lubię również obserwować sztukę, ale zawsze wygra natura”

O spojrzeniu Margot Robbie

„Cieszę się, że Margot jest tak odważna, by eksperymentować. Zdecydowanie to ją wyróżnia od przeciętnej kobiety. Jest niesamowita i nie boi się zmian. To mi daje wiele możliwości i wiem, że mogę zrobić każdy makijaż, jaki tylko wymyślę”

O nieretuszowaniu zdjęć

„Nie ma nic złego w zobaczeniu pięknej skóry i komplementowaniu innych kobiet. Jednak nie musi ona wyglądać jak maska, a jestem zdania, że FaceTuning robi po prostu krzywdę osobie, która używa tej aplikacji, a później wstawia zdjęcia na Instagrama. Sama lubię retuszować swoje zdjęcia i oczywiście podoba mi się to,jednak zdaję sobie sprawę, że nie wyglądam tak naprawdę. Dlaczego więc mam oszukiwać siebie i innych? Przez takie działania narażam się tylko na rozczarowanie. Jeśli chodzi o fotografowanie siebie lub innych, zamiast polegać na FaceTuning, zawsze szukam właściwego oświetlenia”

O przereklamowanych produktach kosmetycznych

„Myślę, że wszystko można przecenić, jeśli nie jest dobrze używane. I wszystko może być niedoceniane, jeśli nie jest dobrze używane ”

O pielęgnacji cery

„Najwięcej czasu zajmuje mi przygotowanie czyjejś skóry niż na rzeczywistym makijażu. Świetny krem nawilżający i podkład, ważna jest też zalotka do rzęs. Jeśli nie będziesz używać tych produktów , makijaż będzie trwał, a skóra nie będzie wyglądać promiennie. A ja chcę, żeby skóra wyglądała promiennie. Aha i wspaniały balsam do ust! Bardzo ważne. Mieszam to. Lubię Weleda Skin Food. Ten jest świetny”

Na jakie pytania odpowiada najczęściej

„Jak uzyskać odpowiednie brwi lub jak wypełnić brwi odpowiednim kolorem? To pytanie pojawia się bardzo często, ponieważ uważam, że ludzie nie rozumieją, jak powinni wybrać właściwy kolor włosów czy brwi. Często słyszę pytania na temat różu i jak właściwie go aplikować. Jeśli zaaplikujesz róż w niewłaściwym miejscu, to efekt może okazać się niezbyt pochlebny. Upewnij się więc, że nie nakładasz go zbyt blisko oka i środka twarzy ”

Jesienne trendy

„Myślę, że jesień to dobra zabawa makijażem. Latem chcemy aby makijaż był lżejszy a cera oddychała, ale teraz czujesz, że możesz nałożyć więcej i pozostanie na miejscu i jest to właściwe. Uwielbiam jesienne kolory. Właśnie skończyłem lato w palecie pomarańczy, ale jeszcze się nimi nie nudzę. Uwielbiam robić makijaże w kolorach ziemi. To dodaje niesamowitej elegancji”

admin