Wszystko co wiemy o drugim sezonie „Wielkich kłamstewek”

„Wielkie kłamstewka” zdobyły osiem nagród Emmy i Cztery Złote Globy. Nie dziwi więc fakt, że twórcy z autorką książki – Liane Moriarty, zdecydowali się kontynuować historię. W obsadzie kolejnej serii na pewno zobaczymy Nicole Kidman oraz Reese Witherspoon.

Czy rywalizujące ze sobą poprzednio Madeline i Renata połączone wspólną tajemnicą staną się teraz przyjaciółkami? To tylko jedno z pytań na nowy sezon, w którym grupę matek z Monterey czeka szereg nowych wyzwań. Wszystkie będą musiały się skonfrontować z prawdą na temat śmierci Perry’ego, ale też stawić czoła problemom związanym z własnymi rodzinami.

Postanowiliśmy zebrać wszystkie informacje, które już wiemy na temat serialu

Premiera

Wszystko wskazuje na to, że serial będziemy mogli obejrzeć w połowie 2019 roku. ” Nie jest możliwe abyśmy wypuścili serial w 2018″ powiedział prezes HBO, Casey Ploys dla magazynu  Vulture i dodaje „Jeśli więc produkcja będzie szybko pracować, to zobaczymy serial wcześniej” . Praca na planie zaczęła się z początkiem marca, o czym informują media na całym świecie, a także aktorki Zoe Kravitz i Shailene Woodley  poprzez swoje konta na Instagramie.

Fabuła

Pierwsza seria „Wielkich kłamstewek”  została oparta na książce o tej samej nazwie autorstwa Liane Moriarty, koncentrującej się na Madeline (w tej roli Reese Witherspoon), Celeste (Nicole Kidman) i Jane (Shailene Woodley), oraz o tym, jak ich pozornie doskonałe życie rozwinęło się punkt morderstwa. Ale czego możemy się spodziewać po drugiej części? Więcej historii eksplorujących przyjaźń, małżeństwo i rodzicielstwo  plus – oczywiście – „złośliwość kłamstw”. Witherspoon w jednym wywiadzie powiedziała,  że sezon 2 stanowi „okazję do głębszego zagłębienia się w życie tych intrygujących i zawiłych rodzin” . „Dalsze losy bohaterek serialu były inspirowane reakcją publicznością na całym świecie. Jestem bardzo wdzięczna , że że mam możliwość eksplorowania tych postaci kobiecych i tworzenia tej serii z moimi przyjaciółmi ”  dodała Kidman.  HBO opisuje drugą serię tak: „wywrotowy, mroczny komediowy dramat „Wielkich kłamstewek” będzie badał złośliwość kłamstw, trwałość przyjaźni, kruchość małżeństwa i, oczywiście, wściekłą dzikość zdrowego rodzicielstwa. lojalność ulegnie erozji … pojawi się potencjał emocjonalnego i fizycznego urazu „.

Reżyser

Druga seria będzie reżyserowana przez  Andrea Arnold. Jej prace zdobyły wiele nagród na Festiwalu Filmowym w Cannes, a ostatnio wyreżyserowała trzy odcinki z serii „Transparent”, która zdobyła nagrodę Emmy. „Jestem podekscytowana pracą z utalentowanym i cenionym reżyserem  jakim jest Andrea Arnoldem” – powiedziała Witherspoon. „Unikalny styl opowiadania Andrei będzie mile widzianym dodatkiem do zespołu filmowego”.

Obsada

Cała główna obsada drugiego sezonu została potwierdzona. Kiedy HBO ogłosił nową serię, na początku udział potwierdziły   Witherspoon, Kidman i Woodley. Później potwierdzono, że ponownie pojawią się Shailene Woodley, Zoe Kravitz i Laura Dern – podobnie jak Kathryn Newton, która gra córkę Madeleine (Witherspoon) Abigail. Adam Scott powtórzy także swoją rolę jako Ed Mackenzie. Najważniejsze wiadomości oczywiście skupiają się wokół nowej roli jaką zagra Meryl Streep.  Oskarowa aktorka ma zamiar wstrząsnąć matką Perry’ego Wrighta, którego grał Alexander Skarsgard w pierwszej serii.

admin