5 najlepszych miejsc na romantyczny wypad

Najbardziej romantyczne miasta w Europie słyną z niepowtarzalnego uroku, imponującej architektury i dekadenckiego jedzenia, ale przepychanie się przez tłumy do Wieży Eiffla lub Sagrada Familia może zniechęcić do podczas ukochanej podróży.

Zgodnie z nową kampanią zatytułowaną „Lojalność i miłość” sieci hoteli Marriott Bonvoy ma na celu przywrócenie uroku romantycznej podróży. Pracownicy w hotelach Marriott Bonvoy są pod ręką, aby udzielić wskazówek, gdzie iść i co zobaczyć, zarówno osobiście, jak i za pośrednictwem aplikacji Marriott Bonvoy.

BARCELONA

Odpocznij od atrakcji kulturalnych i architektonicznych i rozpocznij wycieczkę po Barcelonie tradycyjną katalońską gastronomią. „Moim wyborem jest restauracja L’Olive w dzielnicy Eixample” – mówi Jordi San- „Gdybyśmy z mężem mogli zjeść tylko jeden posiłek w Barcelonie, zjedlibyśmy go tutaj”. W ciągu dnia można chłonąć widoki na morze z leżaka na tarasie hotelu W Barcelona. Wieczorem warto odwiedzić OneOcean Club w pobliskim Port Vell. „Unosząc się na powierzchni wody, jest to najbliższa możliwość zobaczenia Barcelony z jachtu” – dodaje Jose. „Spróbuj zarezerwować stolik i podziwiaj zachód słońca”. Jeśli wybierasz się do Dzielnicy Gotyckiej, nie przegap Plaça d’Isidre Nonell w pobliżu katedry w Barcelonie.

PARYŻ

Paryż jest znany z tego, że jest miastem miłości, ale jeśli chcesz uniknąć tradycyjnych miejsc turystycznych, Marie-Liesse Thery poleca ogrody stolicy dla spokojniejszego odosobnienia. Aby doświadczyć magii Sekwany, Thery proponuje prywatny rejs luksusową łodzią przed udaniem się na koktajl do baru Le Très Particulier w Montmartre.

BUDAPESZT

Ze średniowiecznymi zabytkami, bajkowymi zamkami i malowniczą promenadą Dunaju, Budapeszt oferuje coś, co zachwyci każdego, w tym wiele pięknych parków. Największym z nich jest City Park, w którym znajduje się imponujący zamek Vajdahunyad i idealne miejsce dla każdego. Krisztian Kovacs, poleca go na spokojny spacer lub piknik na trawniku, ale nie jest to jedyna zielona przestrzeń do zwiedzania w historycznej stolicy Węgier. Udaj się na Wyspę Małgorzaty, gdzie słynna wieża wodna stoi na dziedzińcu teatru na świeżym powietrzu. „Po romantycznym spacerze po wyspie odwiedź górne piętro Wieży Wodnej, którą miejscowi nazywają„ pokojem do całowania ”- mówi Kovacs. Jezioro Feneketlen lub „bez dna” jest również otoczone parkiem, który zapewnia spokój i ciszę z dala od ruchliwego centrum miasta.

LONDYN

Oprócz słynnych zabytków szukaj tajemniczych miejsc Londynu podczas niezapomnianego dnia w stolicy. „Romantyczny spacer po ogrodzie Kioto w Holland Park oferuje wyjątkowy krajobraz w japońskim stylu, idealny do spokojnej refleksji i relaksu” – mówi Ricky Barlow. Po drugiej stronie miasta w Shoreditch udaj się na Columbia Road, słynącą z niedzielnego targu kwiatowego. „Powietrze jest intensywne z zapachem kwiatów, a także pyszne śniadania i kawa w sklepach rzemieślniczych i galeriach rozsianych wzdłuż Columbia Road, aby cię kusić” – zauważa Barlow. Aby zakończyć miłosny dzień w Londynie, wycieczka łodzią o zachodzie słońca nad Tamizą daje miastu zupełnie nową perspektywę.

STANBUŁ

Nie można go nazwać miastem miłości takim jak Paryż czy Wenecja, ale starożytne piękno Stambułu jest równie urocze. Jeśli chodzi o relaksujący pobyt dla dwojga, dobrym początkiem jest krótki rejs promem na Wyspy Książęce. Erdener Ortakçı, poleca Büyükada, największy na archipelagu dziewięciu wysp, na którym nie można wjechać samochodem. Aby naprawdę odpocząć, wypróbuj łaźnię parową w spa St. Regis Iridium, a następnie wybierz się na kolację w kultowej Wieży Dziewicy, położonej na małej wyspie przy wejściu do Bosforu. „Oferuje naprawdę spersonalizowane i romantyczne dania” – dodaje Ortakçı. „Idealne miejsce do podziwiania spektakularnych widoków na Bosfor i panoramę miasta”.

admin