Co warto zobaczyć w Londynie w październiku?

Londyn to miasto, które Polacy odwiedzają od lat z wielu powodów. Jednym z nich jest oczywiście turystyka, a w miarę tanie bilety lotnicze i dużo wyjątkowych, często darmowych atrakcji przyciągają podróżników jak prawdziwy magnes. Jednak jak każde miasto stanowiące znany na cały świat kierunek turystyczny, Londyn jest prawdziwym gąszczem mniej lub bardziej wartych odwiedzenia miejsc. My podpowiadamy co warto zobaczyć w październiku będąc w tym mieście.

1. Zobacz wystawę Yayoi Kusama 

Foto: Courtesy

Yayoi Kusama jest najlepiej sprzedającym się artystą na świecie, a jej najnowsza wystawa ma przyciągnąć londyńczyków , ale nie tylko. Na wystawie pojawią się nowe obrazy, w tym prace z kultowej serii My Eternal Soul, malowane brązowe dynie (powracający motyw Kusama) i rzeźby kwiatowe.

3 październik – 21 grudzień, Victoria Miro, 16 Wharf Road, N1 7RW

2.Zjedz w najmodniejszej restauracji Peckham

Po sukcesie Salon w Brixton, Nicholas Balfe i jego zespół, Mark Gurney i Matt Bushnell, otwierają drugą restaurację w Peckham o nazwie Levan. Serwując jedzenie przez cały dzień, od śniadania do kolacji, menu będzie koncentrować się na potrawach europejskich, obejmujących małe talerze i bardziej serdeczne opcje, w tym nieco smacznie brzmiącą, 50-dniową, zadaszoną czapkę, z dzikim czosnkiem aioli i grillowanymi caltownami. Miejsce w przekształconym magazynie, podzielone jest na dwie połowy; bar z wysokimi stołami i parapetami, a także jadalnia ze stołem i krzesłami z połowy wieku.

Levan, 12-16 Blenheim Grove, SE15 4QL

3. Posłuchaj Rina Sawayama 

Foto: Courtesy

Rina Sawayama jest pierwszą japońską gwiazdą muzyki pop popularną w Wielkiej Brytanii, która przyciąga fanów ze swojej strony Britney, po części ze słodko-popowych utworów Mariah. Choć może to brzmieć nostalgicznie, jej muzyka jest mocno zakorzeniona w przyszłości. Świat mody uwielbia ją, zarówno Versus Versace, jak i Nicola Formichetti,  co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę jej charakterystyczny dziecięcy styl i nieustannie zmieniające się kolory włosów.

19 paździerink, Heaven, Villiers St, WC2N 6NG

4. Odwiedź galerię NOW

Foto: Haywood Magee

Ludzkie historie: Inna Anglia spogląda wstecz na wielobarwne dziedzictwo Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniego stulecia poprzez różnorodne i potężne fotografie. Zdjęcia archiwalne będą poświęcone migracji, religii, domowi i życiu zawodowemu, a także przeciwdziałaniu osadzonemu rasizmowi, z którym borykają się zarówno azjatyckie, jak i czarne społeczności

10 październik- 11 listopada, NOW Gallery, The Gateway Pavilions, Peninsula Square, Greenwich Peninsula, SE10 0SQ

5. Znajdź czas na wystawę Peanuts 

Foto: Somerset House

Somerset House zaprasza do  swojej ważnej jesiennej wystawy, Good Grief, Charlie Brown !. Prezentacja – pierwsza w swoim rodzaju w Wielkiej Brytanii – spogląda na dziedzictwo kulturowe amerykańskiego komiksu Peanuts, który przedstawił światu Snoopy, Charliem Brownie i resztą gangu. Spodziewaj się oryginalnych, ręcznie rysowanych pasków kreatora Charlesa M. Schulza, a także dzieł i inspirowanych kolekcji współczesnych artystów i projektantów, w tym Helen Marten, zdobywczyni Turnera, street art KAWS i Diora Kim Jones.

25 października – 3 marca, Somerset House, Strand, WC2R 1LA

6. Świętuj London Cocktail Week w mekce tequili

Foto: Trevor Pearson

Patrón ma na celu odtworzenie łatwości i przyjemności z posiadania napojów w domu dzięki wciągającym doświadczeniom, podczas których ludzie mogą delektować się koktajlami od nagradzanych barmanów. Jego tajne miejsce Hoxton zostanie przekształcone w domową imprezę, gdzie goście mogą odpocząć z tequilą, tańczyć na żywo z setami didżejów, dowiedzieć się więcej o samym duchu, a nawet bawić się w masterclass, aby móc odtworzyć koktajlowe kreatory we własnej kuchni.

3 – 5 października,  Eventbrite.com

7. Odwiedź bar w stylu Bowie

Foto: Mick Rock

To nie jest tandetny hołd, raczej elegancki hołd; koktajle są tematyczne wokół tekstów Bowie (Cat From Japan czy Tiger On Vaseline?), serwetki są ozdobione jego charakterystyczną błyskawicą, a menu zostało zaprojektowane tak, by wyglądało jak jego winyl vintage. Ściany zdobią fotografie Mick Rocka, oficjalnego fotografa Bowiego w czasie pożegnalnego przyjęcia. Są one również dostępne do kupienia, jeśli ktoś ma szczególne upodobania.

Hotel Café Royal, 10 Air St, Soho, W1B 4DY

admin