Jaden Smith chce mieć pewność, że jest rozumiany. Wywiad

Jaden Smith lubi zwracać na siebie uwagę. Gust syna Willa Smitha i Jady Pinkett Smith  może przyprawić o palpitację serca. 19-letni artysta trzyma się jednej zasady: im mniej konwencjonalnie, tym lepiej. Jeszcze głośniej zrobiło się o nim, kiedy wystąpił w  kampanii Louis Vuitton. Nie byłoby w tym nic zaskakującego gdyby nie fakt że Jaden promuje w niej rzeczy z damskiej kolekcji – mając na sobie spódniczkę nadal uważamy, że wygląda rewelacyjnie.

Tym razem Jeden zdecydował się na zaprezentowanie debiutanckiego krążka „SYRE”. My postanowiliśmy spotkać się z Jedenem i porozmawiać o płycie. Zanim jednak doszło do wywiadu zadzwonił do nas i upewnił się, czy przesłuchaliśmy  płytę i czy jest zrozumiały: „Mam pytanie. Czy słuchałaś mojej płyty i wiesz o czym chcesz ze mną porozmawiać” ? To nas utwierdziło tylko w przekonaniu, że jest to przyjazny w rozmowie młody artysta, który nie wie dokładnie, co chce zrobić, ale chce zrobić coś wielkiego.

Flare!: Pierwszą rzeczą, która rzuca się , to  że każda piosenka ma bardzo  długie teksty. Czy możesz nam zdradzić jaki był proces tworzenia płyty?

Jeden Smith: Szczerze mówiąc, to wchodzę do studia, a potem po prostu mam ochotę powiedzieć, co naprawdę czuję i jakie rzeczy przychodzą mi do głowy. Nie zastanawiam się nad  kształtem czy formą , bo nie piszę prawdziwych tekstów. W pierwszej kolejności mówię co mam do przekazania, a po jakimś czasie wracam i  ją edytuję . Ilekroć piszę utwory, to wtedy jestem prawie otwartym  cytatem, nie mówiąc już o ich freestylowaniu.

Flare!: Słuchając tych utworów, można odczuć że  są one zarazem  melancholijne jak i bardzo intensywne.

Jeden Smith: Zdecydowanie można użyć  określenia, że są melancholijne. Jedna z moich ulubionych piosenek na płycie nazywa się „Lost Boy”, która jest bardzo emocjonalna. Chcę, żeby ludzie odczuwali ten typ emocji, kiedy ich słuchają. Chcę, aby ta wibracja się pojawiła, aby ludzie mogli powiedzieć: „Hej! Każdy na świecie lub wszyscy w Hollywood, którzy są znani, nie zawsze są szczęśliwi 24 godzin przez 7 dni w tygodniu”. Ludzie lubią myśleć, że znane osoby, którzy mają wszystko to mają doskonałe życie. Ale to po prostu nie jest to prawdą. A na tym polega olbrzymi blask – nie każde życie jest idealne, bez względu na to, jak sławni są i ile mają pieniędzy. Wszyscy są w tym świecie smutni i samotni.

Flare!: Wszystkie twoje teledyski łączy jedna rzecz – płaczesz na nich. Czy jest to płacz na potrzeby kreacji czy zdarza ci się płakać na co dzień?

Jeden Smith: Prawdopodobnie zdarza się mi to  raz dziennie. Czasami  jestem tak sfrustrowany aż do łez. Jeśli mój poziom cukru we krwi spadnie zbyt nisko, będę się denerwować a to powoduje we mnie łzy. Jestem po prostu osobą bardzo emocjonalną.

Flare!: Wiesz, że masz pewną reputację w internecie, a ludzie zazwyczaj piszą o tobie w określony sposób?

Jeden Smith: Całkowicie

Flare!: Jakie są twoje odczucia na ten temat?

Jeden Smith: Czuję, że ludzie naprawdę potrzebują słuchać, o sprawach , które nie są do końca dla niech zrozumiałe, przez co mogę być bardzo źle zrozumiany na tak wielu różnych poziomach. Uświadomiłem sobie, że jest wiele kwestii, na które patrzę całkiem inaczej niż inni. I o ile mogę tak powiedzieć, to nikt tak naprawdę  mnie nie zrozumie, ale to jest piękno życia – ponieważ jest tak wiele różnych rodzajów ludzi, a ja jestem tylko jedną z tych osób. Album jest bardzo szczery. Ludzie nie potrafią zrozumieć rzeczy, o których mówię i nie widzą w tym sensu, ale ja wiem, że pewnego dnia w przyszłości te same osoby  zrozumieją to, co mówię, jeśli tylko będą słuchać i słuchać tej płyty. A potem spojrzą za siebie i powiedzą: „cholera”.

Flare!: W ostatnim czasie pracowałeś z innymi raperami : A$AP, Tyler, the Creator. Czego nauczyłeś się od nich?

Jeden Smith: Prawdą jest, że zwracam uwagę na bardzo niewielu raperów  tej branży. Tylor, Rocky, Jaz Z , Kid Cudi, Kanye to ludzie, których podziwiam. Po prostu lubię z nimi pracować.

Flare!: Jedną rzeczą, poza muzyką, którą łączy ciebie z nimi to moda. 

Jeden Smith: Zdecydowanie moda. Chcę ubierać następne pokolenia młodych ludzi, a przede wszystkim kreatywnych ludzi. Chcę, aby wyglądali konkretnie i przekazywali konkretne wiadomości, które moim zdaniem mogą pomóc światu.

Flare!: Jak Ci się pracowało z Neo Yokio ?

Jeden Smith: Ezra jest niesamowity  i jest jednym z najmądrzejszych kolesi. Jest niesamowitym piosenkarzem i autorem piosenek oraz producentem, reżyserem i artystą, po prostu twórcą. Praca z nim to czysta przyjemność.

Flare: Czy to prawda, że w ostatnim czasie przeszedłeś na wegetarianizm?

Jeden Smith: Innym obszarem, który mnie interesuje jest oczywiście  zdrowie – wiesz, dopiero niedawno stałem się wegetarianinem. Mówiąc o Tyler, to  w jednej z jego piosenek możesz usłyszeć : „ironia polega na tym, że przestałem jeść bekon”. Bekon jest jego ulubioną rzeczą do jedzenia, a nawet on, który jest zwolennikiem jedzenia mięsa zmniejszył ilości spożywania jego. Czy wiesz jak wielu ludzi dokonuje teraz przejścia na wegetarianizm?  Chciałbym, aby osoby, które śledzą mnie,  wiedziały, że jestem wegetarianinem  i chcę pomóc im znaleźć alternatywy dla  jedzenia mięsa. Nie powiem wszystkim, że powinni być wegetarianami, mimo że powinni. Powiem więcej: „Nie musisz być w pełni wegetarianinem, po prostu nie jedz mięsa co drugi dzień”.

 

 

 

admin