Najbardziej wyczekiwany serial – Stranger Things 2

„Stranger Things 2” to jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji na platformie Netflix. Po sukcesie sezonu pierwszego nie mieliśmy wątpliwości, że pojawi się również kolejna część.

Chyba każdy z nas marzył o świecie magicznym, w którym mógłby stać się bohaterem i stawić czoła najstraszliwszym potworom. Podobne pragnienia towarzyszą uroczej grupie chłopców, którzy z upodobaniem urządzają sobie rozgrywki RPG w zaciszu piwnicy. Dla niewtajemniczonych – RPG, to gra towarzyska, w której gracze wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w wymyślonym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jednakże w krainie „Stranger Things”, gdy przysłowiowe kości zostaną rzucone młodym bohaterom przyjdzie zmierzyć się zagrożeniem w realnym świecie.

„Stranger Things” to dzieło kompletne, które dzięki sprawnej realizacji ma szansę stać się najnowszą chlubą Netflixa. Moim zdaniem potencjał drzemiący w scenarzystach nie został, bowiem w pełni ujarzmiony. Jeśli zaś ktoś miałby wątpliwości czy oglądać epizody z swoimi pociechami, to myślę, że powinien uszanować sugerowaną granicę 13 roku życia. Serialowi bowiem bliżej jest do klimatu grozy z „Harry’ego Pottera” niźli z thrillerów Stephena Kinga. Twórcy stworzyli w oparciu o sprawdzone schematy ponadczasowe dzieło – choć często przewidywalne, to jednak ujmujące. Filmowcom udało się zatem nie zboczyć (w przeciwieństwie do Willa Byersa) z obranej przez nich „ścieżki rowerowej”.

Dzięki informacjom z oficjalnych zwiastunów już wiemy, że premiera Stranger Things 2, odbędzie się w piątek, 27 października 2017 roku. Niewątpliwie wszyscy fani serialu zasiądą wtedy przed monitorami komputerów czy telewizorami, aby poznać dalsze losy mieszkańców Hawkins. Co ciekawe, na początku jako datę udostępnienia odcinków podawano Halloween, czyli 31 października. Jednak 11 lipca na oficjalnym koncie serialu na Twitterze poinformowano, że premiera nowego sezonu została nieco przyspieszona.

 

admin

8 Comments

  1. Nie oglądałam 1 sezonu, ale po przeczytaniu Twojego wpisu wiem, że na pewno muszę zacząć 🙂 Może to być idealny serial na jesienne wieczory!

  2. Z niecierpliwością czekam na koniec października – na premierę 2. sezonu! Serial tak mnie wciągnął, jak żaden z najnowszych, no może poza Riverdale. Jest klimat, mrok, wszystko, co lubię. 😉

  3. Sama czekam z niecierpliwością na ten serial! Pierwsza seria podbiła moje serducho na całego – i nie tylko moje, mojego chłopaka też 🙂

Comments are closed.