#polecamy:John Masters Organics

Składniki pochodzące prosto z natury są najlepszym sprzymierzeńcem kobiecej urody. Świadomość konsumentów wrasta, a wraz z nią niechęć do substancji zatruwających środowisko, które są produkowane na masową skalę, oraz…miłość do naturalnych składników! Stawiamy na kosmetyki o naturalnych zapachach i właściwościach zbawiennych dla skóry. Wierzymy, że prawdziwym, kobiecym eliksirem młodości są produkty inspirowane naturą.

Nic też tak dobrze nie tworzy marki, jak wartości nieugięcie wyznawane przez jej założyciela. A kosmetyki John Masters Organics są nie tylko firmowane jego nazwiskiem. Przede wszystkim odzwierciedlają  głoszone przez niego od lat poglądy i filozofię życia w zgodzie z naturą.

Kiedy John Masters zaczął stylizować włosy w szkole średniej w 1975 roku, informacje na temat zagrożeń związanych z wdychaniem i obchodzeniem się ze żrącymi chemikaliami w salonach fryzjerskich były znikome. John zaczął śledztwo na temat szkodliwości działania chemicznych składników takich jak amoniak lub siarczany, które są obecne w większości farb i produktów do włosów. „Wierzę, że syntetyki mają swoje miejsce na świecie, ale na pewno nie na ciele człowieka” powiedział wówczas 44-letni John zamieszkujący Niagara Falls w Nowym Yorku. Od tego momentu wziął sobie te słowa do serca, zaczął postępować zgodnie z nimi i wcielać w życie. Używając nietoksycznych składników, Masters stworzył własną linię do pielęgnacji włosów. W swoich produktach połączył olejki eteryczne i ekstrakty roślinne, które naturalnie odżywiały włosy. Organiczny ocet z jabłek stał się podstawą jego oryginalnej płukanki do włosów.Składniki produktów John Masters Organics są zbierane na całym świecie. Najlepsze dostępne rośliny i zioła, z których są produkowane kosmetyki to np. Esencjonalny olejek z bułgarskiej Róży czy Olejek z orzecha Kukui pochodzący z Hawajów.

Wszystkie składniki muszą spełniać surowe kryteria ustalone przez Johna:

1. Muszą być w pełni ekologiczne nie mogą bazować na pochodnych ropy naftowej czy węgla.

2. Wszystkie olejki eteryczne i ekstrakty roślinne, w miarę możliwości powinny być certyfikowane.

3. Wszystkie składniki i produkty końcowe nigdy nie są testowane na zwierzętach.

4. Wszystkie składniki muszą być korzystne dla skóry i włosów.

5. Wszystkie składniki muszą być zbierane w sposób przyjazny dla środowiska.

6. Wszystkie składniki muszą być biodegradowalne.

7. Produkty nie mogą zawierać żadnych sztucznych barwników i nienaturalnych substancji zapachowych.

Wieczorny pierwiosnek – szampon do włosów suchych

Cena: 96 zł

Gdzie: johnmasters-polska.pl

Lawenda & rozmaryn szampon do włosów normalnych

Cena: 96 zł

Gdzie: johnmasters-polska.pl

Rozmaryn & mięta – delikatna odżywka do włosów

Cena: 96 zł

Gdzie: johnmasters-polska.pl

Morska mgiełka – sól morska w aerozolu z lawendą

Cena: 91 zł

Gdzie: johnmasters-polska.pl

 

 

admin

15 Comments

  1. Chętnie coś z tego bym wypróbowała, bo słowa zachęcają, ale jedyne co mnie zniechęca to …. cena. Na studencką kieszeń trochę nie za bardzo. Może jak zacznę zarabiać normalnie będę korzystać z produktów z wyższej półki :))
    Pozdrawiam serdecznie,
    BLOG

  2. Bardzo lubię naturalne kosmetyki. O tych jeszcze nie słyszałam ale chętnie wypróbuje 🙂 Ale te ceny.. Jakoś wysoka więc cena też wysoka 🙂 mimo wszystko chyba się skuszę

  3. Ceny są niezłe… Ale na pewno produkt jest tego wart 😉 ja używam do włosów na godzinę przed myciem oleju kokosowego. I używam szwedzkiej farby która nie niszczy włosów. Polecam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *