Ranking 15 filmów z Kate Winslet

Kate Winslet to jedna z bardziej uzdolnionych i piękniejszych aktorek Hollywood. Na koncie ma Oscara i cztery Złote Globy, jednak jej droga na szczyt nie była łatwa.  O tym, że zostanie aktorką, wiedziała od dziecka. Zaczynała od reklam płatków śniadaniowych, by następnie zabłysnąć na deskach teatru, a potem na wielkim ekranie.

Śmiało można powiedzieć, że  jest aktorką, której występy nie są definiowane  przez sposób bycia. Podobnie jak w przypadku klasycznej hollywoodzkiej gwiazdy filmowej, siła Kate Winslet polega bardziej na przeszywającym spojrzeniu i łatwości przeistaczania się w odgrywaną rolę.

Postanowiliśmy zrobić ranking ról filmowych, w których zagrała. Przewiń w dół i sprawdź za co polubiliśmy Kate Winslet

Foto: Universal Pictures/courtesy Everett Collection

Pojawiły się pewne obawy co do akcentu Winslet  jako urodzonej w Polsce Joanny Hoffmann, powierniczki i impresario marketingowego pioniera Apple.Winslet otrzymała nominację do Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za swoją rolę w „Steve Jobs” jako jedna z (wielu) kobiet stojących za mężczyzną za maszyną.

15. „Steve Jobs”

Foto: Sony Pictures Classics/courtesy Everett Collection

14. „Rzeź”

Kate Winslet zdystansowała się do skandalu z  Romanem Polańskim, dzięki czemu może skupić się na odegraniu swojej roli. Przeklina, wymiotuje i rzuca wódką, sprawiając, że jest to jedna  z jej najbardziej komediowych ról w historii. 

Foto: Columbia Pictures/courtesy Everett Collection

13. “The Holiday”

Kate Winslet wydaje się nieprawdopodobnym parowaniem dla komiksu romantycznego Nancy Meyers osadzonego w dzisiejszych czasach około 30-letnich profesjonalistów szukających miłości, ale jest okrzykiem do oglądania, jak Iris Simpkins, felietonistka Daily Telegraph, która decyduje się na zamianę domów z postacią Camerona Diaza i tymczasowo przenieść się do Los Angeles. Meyers najwyraźniej napisał scenariusz specjalnie dla Winsleta, który przekazuje szalone wibracje w roli, która, jak przyznała aktorka, znajdowała się poza jej strefą komfortu, ale okazała się zwycięskim dopasowaniem. 

Foto: Everett Collection

12. „Hamlet”

Ofelia Szekspira to wymarzona rola dla każdej aktorki, ale w „Hamlecie” Kennetha Branagha wschodząca wówczas Winslet wykazała  się niesamowitymi umiejętnościami. 

Foto: -Miramax/courtesy Everett Collection
11.Niebiańskie istoty

Jako Juliet, wytworna angielska nastolatka, która tworzy obsesyjne relacje z Pauline (Melanie Lynskey) z klasy robotniczej, Winslet była całkowitym objawieniem.

Foto: Greenpoint Films/ courtesy Everett Collection
10.“W stronę Marrakeszu

W swojej pierwszej solowej roli wciela się w Julię, dwudziestokilkuletnią angielską matkę rozczarowaną konwencjonalnym życiem, która zabiera swoje dzieci do Maroka. Winslet promieniuje żądzą wędrówki i egoizmem swojej postaci w poszukiwaniu dalekosiężnego duchowego spełnienia. 

Foto: Weinstein Company/Courtesy Everett Collection
9. “Lektor”

Winslet gra tu co najmniej dwie role, zarówno jako zimna, niepiśmienna uwodzicielka 15-letniego chłopca, jak i ostatecznie uwięziona zbrodniarz wojenny torturowany poczuciem winy za swój udział w śmierci narodu żydowskiego. 

Foto: Neon/Everett Collection
8. “Amonit”

Winslet zawiera wiele podtekstów filmu, w tym niejednoznaczną relację z postacią-mentorką graną przez Fionę Shaw, poprzez wyraz twarzy i ciała. Jest twardym orzechem do zgryzienia, a fakt, że pozostaje taka do ostatniego ujęcia w filmie, jest hołdem dla umiejętności Winslet

Foto: Columbia Pictures/Everett Collection
7. “Rozważna i romantyczna

Porcelanowe cechy Kate Winslet w połączeniu z jej nieprzeniknioną emocjonalnością uczyniły z niej idealną Marianne Dashwood w tej adaptacji Jane Austin. Winslet uosabia romantyczny idealizm i zmieszanie swojej postaci ze zwycięskim akcentem. 

Foto: 20th Century Fox Film Corp. All rights reserved./Courtesy Everett Collection
6. “Titanic”

„Titanic” pozostaje jednym z najbardziej rozrywkowych filmów, jakie kiedykolwiek nakręcono, a to w dużej mierze dzięki zasłużonej nominacji do Oscara Rose DeWitt Bukater Kate Winslet. W ciągu trzech godzin Winslet powoli rozpina tę zapiętą na guziki towarzyską partnerkę, pokazując buntowniczą wrażliwość.

Foto: DreamWorks/courtesy Everett Collection
5. “Droga do szczęścia

Każdy, kto przeczytał kultową powieść Richarda Yatesa „Droga do rewolucji” z 1961 r. (Hipnotyzująco wpisaną z powrotem do kanonu literackiego przez reżysera Sama Mendesa) wie, jaką tragiczną postacią jest April Wheeler. Winslet gra ją z żartobliwym akcentem doświadczonej, starej hollywoodzkiej gwiazdy filmowej. Ale jednocześnie Winslet sprawia, że April wydaje się na wskroś nowoczesna, nie na miejscu w Connecticut lat 50., przykuta łańcuchem do męża-włóczęgi (Leonardo DiCaprio).

Foto: Miramax/courtesy Everett Collection
4. “Święty Dym”

W filmie, który delikatnie balansuje między komedią a dramatem psychologicznym, Winslet gra Australijkę, która przeżywa duchowe przebudzenie podczas podróży do Indii. 

Foto: HBO
3. “Mildred Pierce”

W pięciu odcinkach zdobywczyni Winslet uosabia cierpliwą zaciekłość stworzonej przez siebie postaci Mildred Pierce. Nie chodzi o to, że buntownicze kontury Mildred nie pasują do Ameryki lat trzydziestych – po prostu ten świat nie może jej pomieścić. 

Foto: New Line Cinema/courtesy Everett Collection
2.  “Małe dzieci”

Winslet sprawia, że jej cichy bunt bohaterki przeciwko życiu w nieszczęściu jest zadziwiający. 

Foto: Focus Features/Everett Collection

1.“Zakochany bez pamięci”

Kate Winslet z łatwością daje swój najbardziej zachwycający występ, jak zawsze, jako Clementine. Słowa z trudem oddają sprawiedliwość temu, jak ikoniczna jest ta postać w popkulturze, ale Clementine ma wielu mądrych, którzy mogą wypełnić tę lukę, a Winslet przenosi scenariusz Kaufmana do melancholijnego życia.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *