Rozmawiamy z Jessica Capshaw, gwiazdą serialu „Chirurdzy”

Jessica Capshaw jest córką aktorki Kate Capshaw oraz sprzedawcy Boba Capshawa. Jest także przyrodnią córką znanego reżysera Stevena Spielberga. Urodziła się w Columbii w stanie Missouri, gdzie jej oboje rodzice studiowali na University of Missouri. Potem jednak rodzina przeniosła się do Nowego Jorku, by kariera Kate jako modelki nabrała tempa. Kiedy Jessica miała 3 lata jej rodzice rozwiedli się, a ona sama została z matką, która pogrążyła się w świecie show biznesu. Kiedy Jess miała 15 lat jej matka wyszła za Spielberga, aktorka ma więc dużą rodzinę – jest jednym z dziewięciorga dzieci. W 1998 roku ukończyła anglistykę na Brown University. Potem zapisała się na zajęcia aktorskie do Royal Academy of Dramatic Arts w Londynie i jej kariera potoczyła się błyskawicznie, zaczynając od debiutanckiej roli w telewizyjnym serialu „Odd man out”. 

Jessica zgodziła się z nami porozmawiać i opowiedzieć o serialu „Chirurdzy”.  Zapraszamy do przeczytania wywiadu i oglądania serialu w każdą środę na kanale Fox HD.

Flare!: Patrząc wstecz, jak twoim zdaniem  zmienił się serial „Chirurdzy” ?

Jessica Capshaw: Cóż, nie było mnie na samym początku. Moja postać pojawiła się dopiero w 5 sezonie. Jednak to co zauważyłam od samego początku pracy na planie, to wielkie zaangażowanie wszystkich aktorów, scenarzystów i producentów. To jest niesamowite. Pewnie, że ludzie odchodzą i przychodzą nowi, zmieniają się wątki, ale formuła serialu jest taka sama jak w pierwszym sezonie. Na początku każdego odcinka pojawia się jakaś absurdalna fabuła, którą śledzisz przez cały odcinek i zawsze kończy się bardzo emocjonalnie.  W czternastym sezonie bohaterowie są starsi i mają przed sobą nowe wyzwania, ale nie opuszcza ich poczucie humoru. Myślę, że ten sezon będzie naprawdę zabawny.

Flare!: Kiedy wprowadzono postać Arizony, była optymistyczną panią doktor, ale jej historia doprowadziła do mrocznych tajemnic. Co oznacza dla niej ten sezon?

Jessica Capshaw:  Ludzie początkowo odebrali postać Arizony, jako promienną panią doktor a jej charakter dopiero zaczął zmieniać się po katastrofie lotniczej, w której brała udział. Jednak myślę, że Arizona, będzie chciała powrócić do starej Arizony, tej  uśmiechniętej, pełnej optymizmu i miłości. Widzowie taką chcą ją  oglądać.

Flare! : Ostatni sezon był twoim pierwszym bez Sary Ramirez, która była twoim partnerem scenicznym. Jak to jest być nagle bez drugiej połowy?

Jessica Capshaw: Sara i ja miałyśmy  niesamowitą grupę fanów, którzy bronili związku między Callie i Arizoną i to było tak niesamowite. Bardzo poważnie traktowałyśmy nasze role,  reprezentując parę czy  związek, z którego naprawdę mogłyśmy być dumne. To było naprawdę wspaniałe. A potem  Sara chciała iść dalej, więc pożegnałyśmy się. Miałyśmy chwilę, w stylu „O mój Boże, życzę wszystkiego najlepszego! Cokolwiek zrobisz, będzie niesamowite”. Postacie, które grałyśmy, będą żyć wiecznie gdzieś w Shondaland.

Flare!: Przez dziewięć lat grałaś homoseksualną postać w telewizji krótkometrażowej. W jaki sposób  to doświadczenie i opinie fanów zmieniły Ciebie?

Jessica Capshaw: Niesamowicie poruszają mnie listy lub bezpośrednie wiadomości, tweety czy komentarze na Instagramie od ludzi, których życie było w jakimś sensie, kształcie lub formie dotknięte przez opowiadanie historii homoseksualnej kobiety. Nie miałam wcześniej świadomości, jak wiele osób poruszy ten wątek i nigdy nie mogłam przewidzieć, jak ważne będzie to również dla mnie, w czasach , w którym opowiadanie tej historii w rzeczywistości oznacza coś dla ludzi. Mam świadomość, że dziś takie pary są bardziej ośmieleni.  Zwłaszcza młodsze pokolenie, którzy w pełni rozumieją  kim są, i decydują się przyjąć to, kim są bez wahania.

Flare!: Chandra Wilson, Kevin Mckidd i Debbie Allen wyreżyserowali kilka odcinków serialu. W poprzednim sezonie Ellen Pompeo wyreżyserowała również swój pierwszy odcinek. Jak to jest to jest kiedy inny aktor ma wyreżyserować twoją postać?

Jessica Capshaw: Często jest tak, że aktor reżyseruje odcinek na koniec każdego sezonu. Kiedyś zapytałam się po co to robią, a oni odpowiedzieli: „Wiesz, to jest po prostu niewiarygodna okazja, aby otrzymać pomoc w nauce , jak być lepszym aktorem. Nie ma mowy, żebym kiedykolwiek chciał to pominąć”.  Najciekawszym doświadczeniem jakie zdobywasz reżyserując, to fakt, że doceniasz ile oni poświęcają czasu, aby serial wyglądał tak jak powinien. Ja nie mam nic przeciwko reżyserii, ale mam czworo dzieci, może kiedy  zestarzeją się, a serial będzie w emisji to spróbuję [hahahaha]

Flare!: Kim Raver, która grała ulubioną panią doktor Taddy Altman, powraca w tym sezonie. Jak to było znowu znowu spotkać się na planie?

Jessica Capshaw:  Och, mój Boże, tak bardzo ją kocham i byłam tak szczęśliwa, że ​​wróciła choć trochę. Na planie mamy takie powiedzenie: ” kiedy jesteś w Shondaland, to jesteś w Shondaland” i to jest prawda.

Flare!: Greg Germann z Ally McBeal pojawił się w tym sezonie, ale jego postać była trzymana w tajemnicy. Czy możesz powiedzieć dlaczego?

Jessica Capshaw:  Mogę ci powiedzieć, że gra niesamowicie doświadczonego, niesamowicie aroganckiego, niesamowicie zabawnego lekarza, który przychodzi do szpitala, aby pomóc jednemu z naszych lekarzy. Jego rola jest dokładnie taka jaką wyobrażasz sobie go sobie z czasów Ally McBeal .

admin