„Suburbicon” według Georga Clooneya i braci Coen

Tytułowe „Suburbicon” to nazwa spokojnego osiedla, zamieszkiwanego przez prowincjonalną społeczność. Jej mieszkańców stać na piękne domy i zadbane trawniki. W tych iddylistycznych okolicznościach poznajemy rodzinę Lodge. Mąż i ojciec, Gardner Lodge (Matt Damon) musi zmierzyć się mroczną stroną miasteczka pełną zdrady, oszustwa i przemocy. „Suburbicon” to historia o idealnych ludziach, którzy podejmują złe decyzje. W obsadzie nowego filmu Clooney’a znaleźli się m.in. Matt Damon, Julianne Moore, Noah Jupe i Oscar Isaac.

„Suburbicon” to również istna reklama sta­tecznego życia i dobrobytu czyli American dream w czystej postaci. Jednak nie dla wszystkich. Życie rodziny Lodge’ów obraca w gruzy na­pad z bronią w ręku, w którym ginie seniorka rodu, ukochana mama nastoletniego Nicky’ego Lodge’a.

„Suburbicon” to opowieść ludziach podejmujących z głupoty i chciwości szereg nietrafionych decyzji. Ludziach zakładających sobie na szyję pętlę, która z minuty na minuty zaciska się. Bohaterowie szamocą się, stają na głowie, wreszcie przyparci do ściany zamieniają się w bestie w ludzkiej skórze. Aktorzy mają tu więc spore pole do popisu. Utyty Matt Damon ponownie wciela się w rolę everymana z sąsiedztwa, ale tym razem jego postać została wzbogacona o mroczny rys. Julianne Moore pod nienagannym makijażem i promiennym uśmiechem skrywa bezwzględność, a fantastyczny Oscar Isaac chodzi w butach Edwarda G. Robinsona z „Podwójnego ubezpieczenia”. Objawieniem jest również młodziutki Noah Jupe, którego oczami podglądamy zbudowany na fundamentach obłudy i wrogości Suburbicon. Clooney nie tylko świetnie prowadzi swoją obsadę. Potrafi również z talentem budować napięcie, a także gładko łączy ze sobą wewnątrz jednej sceny powagę z absurdem.

Zachęcamy do obejrzenia wspólnego wywiadu Georga Clooneya, Julianne Morre i Matta Damona:

Film w kinach będziemy mogli obejrzeć od 10 listopada 2017

admin

9 Comments

  1. Faktycznie, Mattowi się trochę przybrało na wadze, ale i tak jest uroczy 😀 Film zapowiada się bardzo ciekawie – nie wiem czy pojadę na niego do kina, bo do kina mam 70 km, ale zapewne obejrzę w przyszłości, na jakiejś stronie internetowej 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *