2018 rok to dużo nowych superprodukcji z Hollywood i nie tylko, ale także filmów mniejszego kalibru, które mogą pozytywnie zaskoczyć i zainteresować. Przedstawiamy zestawienie filmów, które zapewnią dobrą zabawę ale też potrafią zaskoczyć, wzruszyć i skłonić do refleksji.
Anihilacja
Film oparty na powieści „Unicestwienie” Jeffa VanderMeera. W roli głównej zobaczymy Natalie Portman, wcielającą się w postać biolożki wyekspediowanej w misję do strefy katastrofy ekologicznej. Kobieta próbuje dowiedzieć się, co stało się z jej zaginionym mężem.
Nowe oblicze Greya
Trzecia część ekranizacji światowego bestselleru – trylogii autorstwa E.L. James. Szczęśliwi Christian i Ana wiodą dostatnie, pełne miłości życie. Codzienność nie zabiła w nich namiętności. Ale nad ich związek nadciągają czarne chmury. Były szef Any, Jack Hyde, który poprzysiągł zemstę, czeka na czas, w którym będzie mógł jej dokonać.
Pułapka czasu
Po zniknięciu naukowca trzy osobliwe istoty wysyłają dziewczynę, jej brata i przyjaciółkę w kosmos, aby go odnaleźć.
Mary Magdalene
Niezwykłe spojrzenie na jedną z najbardziej tajemniczych kobiet w historii. Filmowa biografia opowiada historię Marii (dwukrotnie nominowana do Oscara® Rooney Mara), młodej kobiety szukającej dla siebie nowej drogi życia. Skrępowana hierarchią i obyczajowością swych czasów, Maria dołącza do nowego ruchu, którym kieruje Jezus z Nazaretu…
Mary Poppins Returns
Historia Mary Poppins inspirowana jest serią książek autorstwa Pameli Lyndon Travers i opowiada o wyjątkowej niani z magicznymi umiejętnościami, która opiekuje się rodzeństwem Banksów – Michaelem i Jane
Czarna Pantera
Król T’Challa (Chadwick Boseman) powraca do Wakandy, odosobnionego a zarazem rozwiniętego technologicznie państwa, w nowej roli – przywódcy kraju. Wkrótce dowiaduje się jednak o wyzwaniu jakie otrzymał od konkurencyjnej frakcji, która chce przejąć władzę. Gdy dwóch wrogów zaczyna spiskować w celu zniszczenia Wakandy, Czarna Pantera musi sprzymierzyć się z agentem C.I.A. Everettem K. Rossem (Martin Freeman) i „Dora Milaje”, członkami służb specjalnych, by uchronić kraj przed wciągnięciem w światowy konflikt.
Oceans Eight
Film Ocean’s Eight to mocno wyczekiwana produkcja. Zwłaszcza, jeśli widziało się poprzednie części serii. Co prawda tym razem będziemy mieli do czynienia z kobiecą wersją złodziejskiej historii, jednak dotychczasowe dzieła, z George’m Clooney’em jako szefem bandy, były tak świetnie nakręcone, że żeńska ekipa też budzi duże nadzieje na doskonałą rozrywkę w kinie.
First Man
“First Man” to biografia amerykańskiego astronauty Neila Armstronga, pierwszego człowieka, który stanął na Księżycu i autora słynnego bon motu: “To jest mały krok człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”. Scenariusz do tej produkcji napisał Josh Singer, nagrodzony Oscarem za “Spotlight”.
The House with a Clock in Its Walls
Film The House with a Clock in its Walls jest ekranizacją powieści dla młodszych czytelników Johna Bellairsa pt. Luis Barnavelt i zegar czarnoksiężnika. Bohaterem powieści jest dziesięcioletni chłopiec-sierota, któremu ciągle przydarza się coś niesamowitego i który nagle poznaje swe niezwykłe zdolności. Dzięki temu wkracza do magicznego świata czarodziei i czarnoksiężników.
Robin Hood
Produkcja ma przypominać trylogię „Mroczny rycerz” Christophera Nolana. Scenariusz pisze Joby Harold, a za kamerą staje Otto Bathurst. Dzieło zagości w kinach 23 marca 2018 roku. Taron Egerton zagra Robin Hooda, wracającego z wojny rycerza, który buntuje się przeciwko skorumpowanej władzy. Eve Hewson przypadła główna rola kobieca – Marion.